Українців попередили про майбутнє підвищення цін: названо дві причини

Автор: Леся Ловіцька

Українців попередили про майбутнє підвищення цін. Названо дві причини, через які найближчим часом товари та послуги подорожчають.

Українців попередили про майбутнє підвищення цін: названо дві причини - today.ua

Перша причина прийдешнього стрибка цін – це девальвація гривні. Долар швидкими темпами дорожчає у квітні. Курс незабаром може зрости до 40 гривень і навіть перевершити цю позначку. Зазвичай, зростання долара в Україні провокує прискорення інфляції. Тому ціни скоро можуть помітно зрости.

У березні річна інфляція була на рівні 3,2%, а курс долара піднявся майже на 7%. Голова інвестиційної групи "Універ" Тарас Козак заявив, що курс долара не особливо пов'язаний з інфляцією. В Україні спостерігається низька інфляція, бо вартість наших товарів знижується. Це продукти, наприклад борщовий набір, м'ясо та яйця та інші, які не сильно прив'язані до курсу.

За даними експерта, якщо долар подолає рубіж у 40 грн, у вартість імпортних товарів закладатиметься ще більша маржа – бо очікується ще більше зростання курсу. У такому разі ціни на товари вітчизняного виробництва будуть зростати повільніше. 

Популярні зараз

В Україні заборонили приймати деякі купюри, - Нацбанк

Зеленський, Сирський та Буданов звернулися до українців

Названо зарплату, з якою українці можуть розраховувати на 10 000 грн пенсії

У червні деяким категоріям українських пенсіонерів підвищать виплати

Керівник аналітичного відділу інвестиційної Concorde Capital Олександр Паращій вважає, що ціни в поточному місяці після помірної інфляції на початку нинішнього року можуть збільшуватися більшими темпами. Але це пов'язано не лише із підвищенням курсу долара. Значно зросла мінімальна зарплата, бо витрати бізнесу збільшилися. Їх включатимуть у ціни.

"Чи вплине подорожчання долара на ціни? Очевидно, що так, але поки що складно сказати, на скільки, оскільки воно більшою мірою впливає через очікування – якщо бізнес чекатиме, що долар й надалі зростатиме, то це зростання він закладатиме у свої ціни", - цитує аналітика "Апостроф".

Українців попередили про майбутнє підвищення цін: названо дві причини

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що з 1 січня 2024 року мінімальна заробітна плата в Україні зросла до 7100 грн. А з 1 квітня вона становить 8000 грн.

Раніше повідомлялося про подорожчання великоднього кошика: названо ціни на найпопулярніші продукти.