Українців масово позбавляють субсидій: у ПФУ назвали чотири основні причини відмови у виплатах

Автор: Лобанова Єлизавета

В Україні кількість одержувачів субсидій скорочується, незважаючи на те, що претендентів на виплати стає дедалі більше. У Пенсійному фонді нагадали, з яких причин громадянам можуть відмовити у виплатах.

Українців масово позбавляють субсидій: у ПФУ назвали чотири основні причини відмови у виплатах - today.ua

За даними ПФУ, близько 10% населення, яким надаються субсидії, насправді цієї допомоги не потребують. Про це свідчать перевірки субсидіантів, які посилилися у 2023 році.

В Україні найчастіше можна позбутися житлової субсидії за таких умов:

Заборгованість за комунальні послуги

Якщо домогосподарство не оплачує комунальні послуги, воно входить до реєстру боржників. При цьому борг не нарахують за наявності документального підтвердження про затримку заробітної плати чи пенсії, якщо це було причиною несплати платежу. Після погашення боргу або укладання договору на його реструктуризацію субсидію знову почнуть виплачувати.

Популярні зараз

Багатьом українцям не зарахують до страхового стажу період роботи за останні 10 років

Верховна Рада знайшла додаткові підстави для припинення виплати пенсій

З'явився текст мирної угоди, яку Україна відмовилася підписувати навесні 2022 року

У Мережі з'явилась інформація про евакуацію влади з Харкова: коментар ОВА

Українців масово позбавляють субсидій: у ПФУ назвали чотири основні причини відмови у виплатах

Приховування доходів

Це найчастіша причина, через яку можна позбутися субсидії. Однак доти, доки не пройде перевірка, виявити таких порушників неможливо. Люди вказують одні доходи у деклараціях, а насправді реальні цифри виявляються іншими.

За умовами отримання субсидій, якщо людина здійснює дорогі покупки, має депозит понад 50 тисяч гривень, площа її квартири перевищує норму 130 кв. м або площа будинку понад 230 кв. м, то все це є підставою для відмови у виплатах.

Субсидія згідно із законом призначається тим громадянам, чиї витрати на комунальні послуги перевищують 15% середньомісячного сукупного доходу сім'ї.

Зміна місця проживання

Субсидію розраховують на конкретну площу нерухомості. Якщо ви переїжджаєте, потрібно повідомити органи ПФУ, які відповідають за нарахування субсидій, про зміну місця проживання. Одержувачами субсидії можуть бути як зареєстровані (прописані) громадяни, так і не зареєстровані, але фактично проживаючі, наприклад, орендарі, або переселенці. Для ВПО необов'язково мати договір оренди житла.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Смерть одержувача виплат

Виплати скасовують у разі смерті особи, якій надавалася допомога. Родичам такого громадянина необхідно надати до ПФУ довідку про смерть, щоб домогосподарству перестали нараховувати субсидію. Інакше потім все одно доведеться повернути незаконно нараховану суму, коли перевірка виявить факт загибелі одержувача.

Раніше повідомлялося, що право на отримання субсидії отримали сім'ї, в яких проживають прийомні діти.