Українців будуть штрафувати за переказ грошей з картки на картку й можуть заблокувати рахунок

Автор: Леся Ловіцька

Українці часто здійснюють перекази з картки на картку. Стало відомо, що за такі транзакції можуть оштрафувати й навіть заблокувати рахунок.

Українців будуть штрафувати за переказ грошей з картки на картку й можуть заблокувати рахунок - today.ua

Для здійснення миттєвих розрахунків слід знати реквізити банківської картки. Це зручний спосіб розрахуватися за товар чи послугу, а також допомогти родичам або друзям. Проте слід знати, що Національний банк України планує змінити правила карткових переказів.

НБУ ініціював громадське обговорення нового проєкту постанови, який передбачає зміни до порядку проведення платіжних операцій. Запропоновано заборонити переведення в готівку грошей за розрахунками шляхом пересилання без відкриття рахунку.

Це обмеження хочуть запровадити, щоб "підвищити прозорість платіжних операцій" в Україні. Коли зазначений проєкт затвердять  і він набуде чинності, почнуть діяти нові правила переказів коштів.

Популярні зараз

Путін назвав дві умови для припинення війни проти України: “Хоч завтра“

Названо продукти, які подорожчають в Україні через зростання тарифів на світло для бізнесу

В уряді заявили, що новий тариф не електроенергію несправедливий: він має бути вищим

Що жінка ніколи не зможе пробачити чоловікові: справа навіть не у зраді

Слід пам'ятати, що деякі операції банки можуть блокувати, зокрема за перевищення ліміту.

Чинне законодавство передбачає контроль над картковими переказами на суму від 5000 грн. Особливо спостерігають за транзакціями, сума яких перевищує 400 000 грн. У фінансових установ є право самостійно встановлювати ліміти.

Юристи попередили українців, що деяким з них може загрожувати блокування банківського рахунку і великий штраф через підозрілі перекази. Наприклад, якщо клієнт займається онлайн-торгівлею, не зареєстрований як ФОП, але регулярно отримує з різних рахунків великі суми.

Українців будуть штрафувати за переказ грошей з картки на картку й можуть заблокувати рахунок

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Банк має право заблокувати картковий рахунок і вимагати від роз'яснень від клієнта. Якщо побоювання про незаконне надходження грошей підтвердяться, інформацію можуть передати до органів контролю. Ті своєю чергою – накласти штраф у розмірі від 17 до 34 тис. грн.

Нагадаємо, яким банкам довіряють свої гроші українці: названо рейтинг установ за депозитами.