Українці зможуть отримати доплату до пенсії понад 4,5 тисячі гривень

Автор: Марченко Любов

Деякі українці можуть щомісяця отримувати солідну доплату до пенсії. Її розмір становить понад 4,5 тисячі гривень. Тобто фактично це майже ще одна середня пенсія.

Українці зможуть отримати доплату до пенсії понад 4,5 тисячі гривень - today.ua

Така доплата гарантована чинним законодавством України деяким громадянам, які зазнали гонінь від влади у радянські часи й були репресовані. Для них доплати передбачені Законом України від 29.05.2023 року № 3113.

Йдеться про громадян, які були репресовані та позбавлені волі за свої політичні або релігійні переконання. Тобто така доплата, відповідно до закону,  передбачена для тих, хто був:

  • ув'язнений;
  • поміщений примусово до психіатричного закладу.

На початку 2024 року розмір доплати цій категорії громадян становив 4200 гривень. Але після березневої індексації цю доплату також індексували, і тепер вона дорівнює 4534,32 гривні.

Популярні зараз

Генасамблея ООН вимагає від РФ вивести всі війська з України: проти лише дев'ять країн

У розпал літньої спеки з українців почнуть стягувати штрафи за кондиціонери

Норвегія поставить в Україну одну з найкращих систем ППО

Прем'єр-міністр Данії відповіла, чи зможе Україна завдавати ударів по РФ винищувачами F-16

Українці зможуть отримати доплату до пенсії понад 4,5 тисячі гривень

Крім того, решті громадян, які мають особливі заслуги перед Україною, передбачені щомісячні доплати у розмірі від 23 до 40% від прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Порядок призначення таких доплат

Українці набули право на такі доплати з 1 липня 2023 року. Отже звернення по доплату має бути датовано не раніше, ніж цим днем. У разі, якщо заяву було подано не пізніше 12 місяців, ніж громадянин набув на неї право, то доплату призначать "заднім числом" – із дня набуття права на неї. Якщо ж звернулися по доплату пізніше 12-місячного терміну, то її призначать лише із дня звернення.

Нагадаємо, українцям обіцяли індексувати пенсію на 13%, але розмір індексації склав лише 8%. У Мінсоцполітики прокоментували, чому так сталося.