Today.ua

Українці з підробітками вийдуть з тіні: Гетьманцев повідомив про зміни у оподаткуванні

В Україні планують запровадити спеціальний режим оподаткування для самозайнятих фізичних осіб. Голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев заявив, що це дозволить громадянам із підробітками вийти з тіні.

Депутат запевнив, що не йдеться про спробу підвищити податки українцям. Навпаки, планується запровадження пільги. Ті, хто отримує нелегальний додатковий дохід, зможуть сплачувати з них не 19,5%, а лише 6%. Тому міжнародні партнери можуть не погодити реформу.

Данило пояснив, що якщо українець, окрім основної роботи, отримує ще якісь кошти за певну діяльність, він має або сплатити 19,5% податку, або залишатись у напівнелегальному статусі. Зокрема, йдеться про кур'єрів, таксистів і тих людей, які ремонтують чужі автомобілі у своїх гаражах.

"Такі доходи зараз оподатковуються. Знаєте, за якою ставкою? 18% (ПДФО) + 1,5% (військовий збір), - тобто 19,5%. Ми даємо опцію, яка дозволить всього за 6% отримувати білі доходи, показувати ці доходи де завгодно, отримувати кредитування відповідно, бути людиною в правовому полі... Вони зараз кажуть: "19,5% – це забагато, тому ми працюємо вчорну". Ось ми даємо цю Просто подайте заявку через "Дію" в спеціальну базу, і після цього це білий твій дохід", - пояснив Гетьманцев.

За словами народного обранця, для учасників податкового спецрежиму не передбачено жодного обліку та звітності. Їхні доходи просто автоматично обкладатимуться 6-відсотковим податком та враховуватимуться офіційно. Немає необхідності скасовувати реєстрацію ФОП, це простіша модель, ніж у них.

Гетманцев уточнив, що якщо людина не хоче показувати додатковий дохід, то вона може цього і не робити. Однак якщо ми намагаємося інтегруватися до Європи, треба розуміти, чим білий прибуток відрізняється від чорного.

Проти податкового спецрежиму для самозайнятих виступають не лише міжнародні партнери, а й Мінфін України. Тому Данило Гетманцев сумнівається, що вказану реформу вдасться реалізувати у первісному вигляді. Справа в тому, що подібних пільг у Європі немає, тому від України можуть вимагати змін.

Нагадаємо, що спецрежим із оподаткуванням 6% у разі погодження стосуватиметься насамперед кур'єрів, ремонтників, таксистів, перукарів, майстрів манікюру, психологів та інших самозайнятих осіб, які надають послуги онлайн. Дані для податкової служби замість них "надаватимуть" самі інтернет-платформи.

Законопроект №10166 зареєстрували у Верховній Раді. Його має затвердити комітет, ВРУ у сесійній залі у двох читаннях, спікер Ради та президент України. Лише після цього документ стане законом.

Раніше повідомлялося, що в Україні готуються запровадити новий податок, який давно діє у Європі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ