Українці вимагають призупинення масового розпродажу землі: підписана петиція президенту

Автор: Марченко Любов

Українські фермери просять президента призупинити запровадження другого етапу земельного ринку, який передбачає масовий розпродаж землі. Якщо цього не зробити, українську землю скуплять олігархи та корупціонери, а ті, хто працює на землі, залишаться ні з чим.  

Українці  вимагають призупинення масового розпродажу землі: підписана петиція президенту - today.ua

Петицію, в якій вимагають відкласти другий етап земельного ринку до кінця воєнного стану та ще хоча би на два роки по війні, ініціювала Всеукраїнська аграрна рада (ВАР). Вона швидко набрала необхідну кількість підписів. Автор цього звернення – голова Всеукраїнської аграрної ради (ВАР) Андрій Дикун.

Петиція, що була подана від імені ВАР, набрала 25 тисяч необхідних голосів лише за 20 днів, що свідчить про виняткову стурбованість суспільства відкриттям другого етапу ринку землі. Як відомо, зараз в Україні триває перший етап, за якого право на купівлю землі мають лише фізичні особи. Причому, ніхто не може купити більше 100 гектарів землі.

Однак із 2024 року заплановано відкриття другого етапу ринку землі. І там вже будуть зовсім інші умови. Право на купівлю землі отримають юридичні особи, і купувати вже можна буде по 10 000 гектарів землі "в одні руки".

Популярні зараз

Залужного запитали про президентські амбіції: відповідь ексголовкома

Кулеба зробив заяву про переговори з Росією: названо головну умову України

Рада внесла кардинальні зміни в нарахування страхового стажу: багатьом стане простіше отримати пенсію

Російська армія до 9 травня спробує захопити ще одне українське місто

У Всеукраїнській аграрній раді вважають, що в умовах війни треба відтермінувати початок другого етапу ринку землі. Адже вже другий рік поспіль, відколи почалась війна, українські фермери зазнають великих збитків. Через війну, втрату закордонного ринку збуту, зростання вартості усіх етапів землеообробітку їхній бізнес став збитковим. Фермерам немає чим повертати навіть узяті кредити, а не те що купувати землю.

Українці  вимагають призупинення масового розпродажу землі: підписана петиція президенту

Отож, із великою вірогідністю можна стверджувати, що ані дрібні, ані середні фермери під час війни жодного гектара землі купити не зможуть. Натомість її розкуплять "грошові мішки", які за війну лише збагатіли.

"Збільшення ліміту с/г земель, що дозволено купувати в одні руки, за нинішніх умов, призведе до скупівлі землі за безцінь олігархами та корупціонерами. Середні та малі аграрії не мають коштів на купівлю землі та не мають можливості залучати кредити, і, відповідно, будуть відрізані від можливості придбати землю, на якій вони працюють. Тому, сьогодні вкрай важливо зберегти аграріїв, які останнє віддають на підтримку ЗСУ, а не тих, хто заробляє на корупції та війні", - йдеться у петиції.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Отже, автор звернення та його однодумці чекають на відповідь Володимира Зеленського. Адже відповідно до закону президент має відреагувати на петицію, яку підписало не менше як 25 тисяч громадян.

Нагадаємо, окуповану українську землю мають намір роздавати у власність росіянам. Окупанти назвали ці наділи "східноукраїнський гектар".