Українців в Європі звільнять на 4 місяці від плати за роумінг, - Верховна Рада

Автор: Корнєєв Ігор

З цього дня Україна та країни Європейського Союзу мають єдину роумінгову зону. Такий закон сьогодні ухвалив український парламент.

Українців в Європі звільнять на 4 місяці від плати за роумінг, - Верховна Рада  - today.ua

Законопроєкт №10265 Верховна Рада ухвалила сьогодні, 22 травня, в цілому. Про це повідомив народний депутат Олексій Гончаренко. Створення єдиної роумінгової зони з ЄС є черговим кроком на шляху до інтеграції до Єдиного цифрового ринку, заявив парламентар.

Україна приєднується до єдиної зони роумінгу Європейського Союзу Roam-Like-AtHomе/RLAH ("У дорозі як вдома"). Це означає, що будь-який українець, який опинився в країні ЄС, зможе протягом чотирьох місяців користуватися мобільним зв'язком за стандартним тарифом. Додаткову плату за послугу роумінгу з нього не стягуватимуть.

Це також стосується європейців. Багато хто з них після війни захоче на власні очі побачити країну, яка героїчно билася за свою незалежність проти ворога, що перевершує її у військовій могутності. Нашим гостям із країн Євросоюзу роумінг оплачувати також не доведеться.

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Мольфар попередив про небезпеку для двох українських міст: “Слід бути готовими до евакуації“

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

Раніше аналогічний документ було ухвалено Радою Євросоюзу.

Крім того, прийнятий сьогодні Верховною Радою закон гармонізує національне законодавство у сфері електронних комунікацій із законодавством ЄС. Таким чином, Україна стала ще на крок ближчою до вступу до сім'ї європейських народів.

Українців в Європі звільнять на 4 місяці від плати за роумінг, - Верховна Рада

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, багато українців, які перебувають у Європі, після початку повномасштабної війни вже були звільнені від роумінгової плати. У липні минулого року сім українських та 22 європейських сотових операторів погодили продовження цього положення ще на рік.

Сьогодні Верховна Рада також створила парламентську комісію, яка перевірить якість фортифікаційних споруд та державні контракти на закупівлю дронів.