В Україні поголовно фіксуються випадки "скручування" показань лічильників на газ. Деякі споживачі таким чином намагаються "заощадити" на платіжках, але коли перевірка виявить факт порушення, доведеться заплатити в рази більше.
За даними обленерго у Рівненській області, лише у цьому регіоні було виявлено 58 втручань у роботу приладів обліку споживання газу, за що їхні власники понесуть відповідальність.
Так, після виявлення факту втручання в роботу лічильника, фахівці облгазу становлять акт про порушення. Споживач має його підписати, але документ буде дійсним навіть у разі відмови (поставити підпис зможе уповноважена особа).
Коли акт складено, лічильник в обов'язковому порядку забирають на експертизу, яка має підтвердити факт втручання в роботу приладу.
Після винесення експертного висновку, споживач повинен відшкодувати збитки та сплатити весь неврахований газ. Розмір компенсації визначає спеціальна комісія.
В обленерго додали, що споживач-порушник змушений сплатити вартість послуг повірки, новий лічильник та відшкодувати завдану шкоду. В яку суму це виллється, невідомо, але явно більше, ніж він намагався заощадити.
Якщо споживач бачить, що у роботі лічильника відбуваються неполадки, він має звернутися у свій облгаз і повідомити про це. Якщо приховати цей факт, то цифри у платіжках нараховуватимуться некоректно, і за це потім відповість сам власник лічильника.
Самовільно замінювати лічильники газу споживачі без перевірки не можуть. Це мають зробити представники облгазу. Усі акти про встановлення, заміну та перевірку лічильників потрібно зберігати якомога довше, щоб мати всі докази втручань у роботу пристроїв.
Раніше повідомлялося, що клієнти Нафтогазу будуть по-новому передавати показники лічильників газу.