Українці щомісяця отримуватимуть ще один комунальний платіж за газ. Йдеться про оплату утримання труб у багатоквартирному будинку.
Нацкомісія з питань енергетики та комунальних послуг може розробити граничні тарифи на утримання внутрішньобудинкової газової інфраструктури. Якщо українці не звернуться за підписанням договору самостійно, інфраструктуру повинен утримувати оператор газорозподільних систем.
За даними ГазПравди, граничні тарифи ще не затверджені. Однак їх розмір ймовірно будуть рахувати як 1/12 частину вартості технічного обслуговування внутрішньобудинкової системи кожному на споживача. Наприклад, якщо у будинку 100 квартир, вартість річного техобслуговування поділять на цю кількість, а отриману суму – ще на 12. Це стане місячним платежем.
Коли в Україні запровадять третій платеж за газ, фахівці мають раз на рік оглядати газопроводи та наявність вільного доступу до них. Візуальному огляду також підлягають кріплення про фарбування труб, футляри у місцях прокладки через конструкції будинку, стан ущільнювача міжтрубного простору, його очищення та відновлення у разі потреби.
Раз на півроку – до початку та після закінчення опалювального сезону – у багатоквартирних будинках проводиться перевірка на герметичність з'єднань газопроводів та газового обладнання та усунення виявлених витоків газу.
Працездатність запірних пристроїв на газопроводах перевіряється щорічно. Їх очищають від залишків мастила та корозії. Технічний огляд газового обладнання проводиться не рідше одного разу на рік – відповідно до вимог та рекомендацій заводів-виробників.
Нагадаємо, що більшість українців одержують газ від Нафтогазу. Компанія надає блакитне паливо за фіксованим тарифом 7,96 гривні за кубометр. Така ціна залишиться незмінною до кінця опалювального сезону.
Раніше повідомлялося, чому споживачі одержують рахунки за вже оплачений газ.