Повнолітні українці повинні сплачувати аліменти літнім батькам, якщо вони не мають пенсії або ті занадто низькі, і при цьому громадяни є непрацездатними. Стало відомо, в яких випадках можна подати до суду.
У Конституції України та Сімейному кодексі зазначено, що дорослих дітей можуть зобов'язати утримувати батьків. Йдеться про матеріальну компенсацію за турботу, надану дитині до 18 років.
У прес-службі Міністерства юстиції повідомили, що мають виплачувати кошти батькам, якщо у них є така необхідність, і мати з батьком не можуть самі себе забезпечити.
Виплати призначаються за правилами:
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
- обов'язок бути покладений лише на повнолітніх дітей;
- необхідність грошової допомоги пов'язана з відсутністю забезпечити гідне існування через відсутність пенсії або її низького розміру, і якщо інших джерел доходу немає.
Непрацездатними вважаються особи, які досягли пенсійного віку, а також люди з інвалідністю.
Яке покарання за відсутність допомоги літнім батькам
Українці можуть подати до суду на дітей, вимагаючи стягнути з них аліменти. Позов можна подати до однієї дитини, кількох чи всіх дітей. Також потрібно надати докази, що обґрунтовують вимоги.
Суд самостійно визначить розмір виплат для утримання батьків-заявників. Зокрема, буде враховано, чи мають вонии пенсії, субсидії, пільги та майно у літніх громадян. Також визначать розмір доходу дитини та її можливість сплачувати аліменти.
Коли аліменти можна не платити
Суд може звільнити дітей від виплат літнім батькові чи матері, якщо ті не виконували своїх обов'язків або були позбавлені батьківських прав. Також можна не платити, якщо у свою чергу батьки заборгували аліменти на дітей, і сума перевищує розмір платежів за три роки.
Раніше повідомлялося про мобілізацію багатодітних батьків: як проводиться призов, та хто має право на відстрочку від служби.