Українці почали активно скуповувати долари: Нацбанк розпродає валютний резерв

Автор: Марченко Любов

В України зростає попит на долари. Так, за тиждень, що минає, Нацбанк продав зі свого резерву 720,7 млн доларів, що майже удвічі більше, ніж було продано на попередньому тижні. В Україні різко зріс попит на долари.

Українці почали активно скуповувати долари: Нацбанк розпродає валютний резерв  - today.ua

Про те, які тенденції панують на валютному ринку, пише liga.net, посилаючись на дані Нацбанку України.

Отже, попит на валюту в Україні різко зріс. Через це на тижні, що минає, НБУ довелося виходити з доларовими інтервенціями на валютний ринок. Нацбанком було продано 720,7 млн доларів проти 387,8 млн доларів, що довелося продати на попередньому тижні. Водночас НБУ було куплено за тиждень лише 0,5 млн доларів.

Через підвищений попит на іноземну валюту, курс долара в обмінниках виріс на 5 копійок і тепер становить 37,74 грн.

Популярні зараз

Залужного запитали про президентські амбіції: відповідь ексголовкома

Названі знаки Зодіаку, життя яких значно покращиться у травні

В Україні за останній рік стало більше мільйонерів: Гетманцев озвучив деталі

США збираються поставити Україні турецькі САУ Firtina з дальністю стрільби 56 км

Тенденція до збільшення обсягу продажу валюти простежується від початку другого півріччя. Зокрема, НБУ було продано такі обсяги валюти:

  • у липні – $1,93 млрд;
  • у серпні - $2,36 млрд;
  • у вересні - $2,69 млрд;
  • у жовтні - $3,33 млрд.

Українці почали активно скуповувати долари: Нацбанк розпродає валютний резерв

Загалом же, від початку 2023 року, Нацбанк продав на валютному ринку $24,28 млрд, а купив лише $212,4 млн.  Такі щедрі вливання НБУ  у валютний ринок були можливі завдяки ритмічній і достатній міжнародній підтримці України. Це дозволило НБУ сформувати такий валютний резерв, якого ще в Україні не було.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Та очевидно, що надалі такої потужної фінансової підтримки із Заходу вже не буде. Отже, міжнародні резерви будуть скорочуватись. Якщо банк і далі рятуватиме гривню інтервенціями, то валютний запас може швидко скоротитися до критичної межі.

Отже, з огляду на скорочення міжнародної допомоги, девальвація гривні неминуча. Вже зараз курс долара в Україні росте на тлі негативних новин зі США. Адже там ніяк не можуть вирішити із наданням допомоги Україні. Хоча така допомога має надходити від західних партнерів безумовно. Якщо Україна захищає весь цивілізований світ, щодня приносячи велетенські людські жертви, то весь цивілізований світ, принаймні, не повинен скупитись на гроші для України.