Today.ua

Українці планують звільнятися через низькі зарплати: на ринку праці виникла аномальна ситуація

На ринку праці в Україні склалася аномальна ситуація. Співвідношення резюме та вакансій та резюме наближається один до одного. Також стало відомо про те, що громадяни масово планують звільнятися. Причиною стали низькі заробітні плати, які не відповідають їхнім очікуванням.

В опитуванні, проведеному 4Service Group, взяли участь українці від 18 до 64 років. Більшість респондентів планують змінити місце роботи протягом найближчих пів року. Громадян не влаштовує їхній дохід. Вони хочуть отримувати 32 404 грн на місяць, а фактичний розмір винагороди за працю значно нижчий – 18 464 грн.

Представниця дослідницького агентства Вікторія Скорбот повідомила, що опитані також незадоволені відсутністю перспектив кар'єрного росту, незадовільними умовами праці та неприємною атмосферою у колективі.

Індекс задоволеності рівнем оплати праці становить лише 57%. Йдеться про відношення середньої реальної зарплати до бажаної. Таким чином можна зробити висновок, що українці отримують трохи більш ніж половина від очікуваної суми.

 

Пропозиція на ринку праці України перевищує попит

Роботодавці відчувають дефіцит кадрів, тому що багато фахівців виїхали за кордон або були мобілізовані. Станом на зараз кількість пропозицій роботи перевищила показники до повномасштабної війни. А от резюме стало вдвічі менше, ніж було до 24.02.22.

Сайт work.ua повідомив, що за тиждень було опубліковано 62,5 тисячі вакансій на 67,2 тисячі резюме, що складає майже один до одного. Компаніям у такій ситуації складно підбирати персонал. Минулого року в аналогічний період на 43,4 тисячі вакансії припадало близько 71 тисячі резюме.

Роботи стало значно більше, ніж до повномасштабного вторгнення. За даними НБУ, в окремих галузях на одну вакансію припадає менше одного резюме, тому деякі організації взагалі не можуть знайти персонал.

Роботодавці вимушені підвищувати зарплати українцям, яким після звільнення стало простіше знайти нове місце.

Нагадаємо, що в Україні запропонували цікаву модель економічного бронювання – за сплату щомісячного податку у розмірі мінімальної заробітної плати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ