В Україні все частіше говорять про майбутнє підвищення тарифу на електроенергію. Споживачі оцінили непопулярні методи, якими уряд бореться с дефіцитом самого ресурсу і коштів у бюджеті. Стало відомо, що більшість готова більше сплачувати за комунальну послугу.
Світло стало єдиною послугою ЖКГ, яка значно подорожчала з початку повномасштабної війни. З 1 червня 2023 року кіловат-година коштує 2,64 грн проти 1,44 грн, як це було раніше.
Соціологічна група "Рейтинг" провела опитування 1200 українців віком від 18 років у всіх підконтрольних регіонах України через телефонні інтерв'ю з використанням ПК. Похибка репрезентативності дослідження - не більше 2,8%.
Виявилося, що більшість українців (55%) з розумінням ставиться до перегляду цінової політики з боку комунальників. Це пов'язано з необхідністю проведення ремонтів та відновлення зруйнованих об'єктів критичної інфраструктури.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
45% респондентів вважають, що для забезпечення ремонтної кампанії можуть слід підвищити тарифи на електроенергію з урахуванням обсягів споживання та матеріального статку сімей. Лише 10% вважають, що електроенергія повинна подорожчати для всіх споживачів без винятку.
"Про необхідність підвищення тарифів з урахуванням статку та споживання частіше зазначають мешканці центральних областей, обласних центрів, молодші та заможніші опитані", - зазначили організатори опитування.
Ще 67% респондентів погодилися з тим, що після підвищення тарифів на електроенергію потрібно забезпечити підтримку малозабезпеченим особам.
70% опитаних вважають, що минулорічне підвищення тарифу допомогло відновити пошкоджені енергооб'єкти. Жителі східних областей, регіональних центрів та люди середнього віку гірше оцінюють ефективність оновлення.
41% респондентів вважають, що слід уже зараз оновлювати усю енергетичну інфраструктуру. 35% опитаних вважають, що вітчизняна енергетична інфраструктура витримує виклики у формі ракетних ударів.
Дві третини опитаних зазначили, що для них важливе стабільне забезпечення електроенергією, але вони згодні терпіти короткочасні перебої. Для 27% надзвичайно важливе стабільне енергозабезпечення.
Раніше повідомлялося, наскільки зросте тариф на електроенергію в Україні. Стало відомо, що кіловат-година може подорожчати у 1,5 раза вже з 1 червня.