Українці отримують мізерно малу кількість кредитів за іпотечною програмою єОселя

Автор: Корнєєв Ігор

Ринок іпотечного житла в Україні знаходиться по суті у "мертвому" стані. У переважній більшості випадків банки відмовляють громадянам у кредиті на купівлю житла в рамках програми єОселя.

Українці отримують мізерно малу кількість кредитів за іпотечною програмою єОселя - today.ua

Ця програма діє вже півтора роки, за цей час українці подали понад 576 тисяч заявок, сподіваючись отримати іпотечний кредит. Проте щастя посміхається одиницям.

За даними Опендатабот, було видано лише 7605 іпотечних кредитів, що становить трохи більш як 1% від загальної кількості заявок. Загальна сума склала 11,6 млрд гривень – це дані станом на лютий поточного року.

Фактично банки задовольняють лише одну заявку на 76 звернень. Переважна кількість щасливчиків, які змогли взяти житло в іпотеку, мешкає у столиці та Київській області, де сумарно видано трохи більш як 3400 кредитів. На третьому місці – Львівська область (406). З невеликим відставанням від неї йдуть інші західні регіони: Вінницька, Рівненська та Волинська області.

Популярні зараз

Hyundai представив новий електричний кросовер IONIQ 9

В Україні заборонять небажані дзвінки на мобільні телефони

Депутати ухвалили законопроєкт про безпеку в школах

Наприклад, у Харківській та Запорізькій областях сумарно не набралося й сотні узгоджених іпотечних кредитів, що вочевидь пояснюється війною.

В рамках програми єОселя можна звернутися до одного з семи українських банків:

  • Ощадбанк,
  • ПриватБанк,
  • Укргазбанк,
  • Укрексімбанк,
  • Сенс банк,
  • Глобус,
  • Скай банк.

Українці отримують мізерно малу кількість кредитів за іпотечною програмою єОселя

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Лідер за кількістю виданих кредитів – Ощадбанк, на частку якого припадає майже половина узгоджених іпотек. На другому місці – ПриватБанк (30%) та не третьому – Укргазбанк (23%).

Нагадаємо, напередодні ми повідомляли, що в Україні зростають ціни на житло. Причому якщо раніше дорожчало житло тільки з первинного ринку, то зараз і на вторинному ціни активно йдуть вгору. І не лише у гривнях, а й в американській валюті.

Головне