Українці одержуватимуть доплату до пенсії під час війни: допомогу надасть ООН

Автор: Марченко Любов

Внаслідок російської агресії чимало українців опинились у скрутних життєвих обставинах. Таким людям всіляко допомагає українська влада, а також підтримують міжнародні організації. Зокрема, сотні тисяч українців отримуватимуть під час війни доплату до пенсії від ООН.

Українці одержуватимуть доплату до пенсії під час війни: допомогу надасть ООН - today.ua

Таку новину повідомляють у Пенсійному фонді України.

Йдеться про пенсіонерів, які мешкають у зоні безпосереднього зіткнення військ та в населених пунктах, де можуть відбутися бойові дії. Жодних звернень до Пенсійного фонду для отримання доплати до пенсії від ООН не потрібно. Вся необхідна інформація вже присутня у базі даних ПФУ. Отож фонд самостійно визначає перелік одержувачів виплат.

Отримати додаткові кошти до пенсії громадяни можуть або у місцевому відділенні Укрпошти, або на пенсійну картку. Це залежатиме від способу, який пенсіонер обрав для перерахунку пенсійних виплат.

Популярні зараз

Генасамблея ООН вимагає від РФ вивести всі війська з України: проти лише дев'ять країн

У розпал літньої спеки з українців почнуть стягувати штрафи за кондиціонери

Норвегія поставить в Україну одну з найкращих систем ППО

Прем'єр-міністр Данії відповіла, чи зможе Україна завдавати ударів по РФ винищувачами F-16

Слід зазначити, що така доплата призначається лише пенсіонерам, які відповідають таким критеріям:

Українці одержуватимуть доплату до пенсії під час війни: допомогу надасть ООН

  • щомісячні пенсійні виплати громадянина менші за 3250 грн (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсаційної виплати, щомісячної компенсації в разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій, установлених законодавством);
  • пенсіонер проживає на територіях активних або можливих бойових дій (перелік таких населених пунктів визначає Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України);
  • пенсіонер не отримував з 1 березня 2023 року додаткових грошових виплат від міжнародних організацій та/або допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

У Пенсійному фонді також зазначають, що конкретного терміну, після якого відбувається припинення нарахування такої допомоги, не існує. Доплати надходитимуть доти, доки пенсіонер відповідає переліченим критеріям, або поки не закінчиться фінансування програми ООН.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

На призначення додаткових виплат можуть розраховувати жителі Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Сумської, Харківської, Херсонської та Чернігівської областей.

Нагадаємо, тариф на газ для населення підвищать до 9,5 гривні за кубометр.