Українці можуть збільшити свою пенсію на 54%, - ПФУ

Автор: Леся Ловіцька

Українське законодавство про пенсійне забезпечення передбачає заохочення громадян виходити на заслужений відпочинок пізніше. Вони можуть збільшити розмір своєї майбутньої виплати на 54%.

Українці можуть збільшити свою пенсію на 54%,  - ПФУ  - today.ua

Про це повідомили у Пенсійному фонді, коментуючи право  громадян на вибір щодо отримання пенсії за віком. Вказано, що кожен рік роботи після отримання права на пенсію вона збільшується на 6% - це близько 350 грн на місяць. Ті, хто хочуть продовжувати працювати, досягнувши пенсійного віку, можуть отримати виплату з урахуванням збільшеного страхового стажу на момент звернення за нею.

Якщо пенсія призначається українцеві з відстрочкою, її основний розмір збільшується:

  • на 0,5% - за кожен повний місяць страхового стажу за відстрочки до 60 місяців;
  • на 0,75% - за кожен повний місяць страхового стажу за відстрочки понад 60 місяців.

Таким чином, якщо громадянин відмовиться оформлювати пенсію на період менший за 60 місяців, кожен рік такого відтермінування вона принесе йому надбавку до майбутньої пенсії у розмірі 6% (0,5% х 12). А за два роки виплата буде підлягати збільшенню на 12% (0,5% х 24).

Популярні зараз

В Україні підвищать ціни на бензин та дизель з 1 липня: як подорожчає пальне

Світло та тепло можуть відключати на 20 годин: українців попередили про найгірший сценарій

Путін назвав дві умови для припинення війни проти України: “Хоч завтра“

Названо продукти, які подорожчають в Україні через зростання тарифів на світло для бізнесу

Відстрочка на шість років, тобто на 72 місяці, допоможе підвищити основний розмір пенсійної виплати на 54% (0,75 х 72).

У ПФУ наголосили, що пенсія зростатиме лише за умови відпрацювання повного місяця роботи, а якщо менше – цей період не враховуватиметься.

Щоб пізніше вийти на пенсію, слід до досягнення пенсійного віку повідомити про це ПФУ. Інакше інформація про стаж вже є у Реєстрі, тому пенсія буде призначена автоматично. У випадку, якщо паперова трудова книжка не оцифрована й людина працює далі без заяви на отримання пенсії, вважається, що вона зробила вибір на користь відстрочки платежу.

Українці можуть збільшити свою пенсію на 54%,  - ПФУ

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що в Україні понад 10 мільйонів пенсіонерів, з яких 2,7 мільйона продовжують працювати. Середній розмір їхньої пенсії складає 6094 грн.

Раніше про підвищення пенсій заявили у Міністерстві соціальної політики. Заступниця очільниці відомства Дарія Марчук повідомила, що українці можуть збільшити свої виплати на 30%.