В українців є можливість офіційно купити собі страховий стаж, щоб вийти на пенсію разом з офіційно працевлаштованими співвітчизниками – у 60 років. У Кабінеті Міністрів повідомили, що для цього потрібно.
В Україні є можливість самостійно накопичувати страховий стаж, навіть працюючи самому на себе. Мова йде не про оформлення ФОП, а про добровільну сплату страхових внесків. Так, громадяни укладають договори з Пенсійним фондом й сплачують за себе податок.
За даними ПФУ, можна підписати його як безпосередньо у сервісному центрі Пенсійного фонду, так і в режимі онлайн – через вебсайт цієї державної установи.
Наступні дії:
- Увійти в особистий кабінет Пенсійного фонду, використавши Дія.Підпис, кваліфікований електронний підпис або систему GOV.ID.
- Обрати розділ "Комунікація з ПФУ", а потім "Договір на добровільну участь".
- Вказати персональні дані людини, для якої будуть робити внески: ПІБ, ідентифікаційний код - податковий номер, серію і номер паспорта й дату народження.
- Підтвердити інформацію й надати згоду на її обробку.
- Підписати договір кваліфікованим електронним підписом та сплатити внески.
Представники Пенсійного фонду нагадали, що ЄСВ можна сплачувати як за себе, так і за іншу особу, яка не є пенсіонером
Для зарахування повного місяця страхового стажу українцю, який офіційно не працевлаштований, потрібно сплатити хоча б мінімальний єдиний страховий внесок. Він становить 22% від мінімальної заробітної плати. Як відомо, з 1 квітня її рівень зріс до 8000 грн. Таким чином, громадяни мають сплачувати 1760 грн на місяць.
Суми сплачених страхових внесків зараховують за той місяць, в якому на рахунок надійшли кошти до ПФУ.
Нагадаємо, що з 1 січня "мінімалка" в Україні становила 7100 грн, а ЄСВ складав 1562 грн.
Раніше стало відомо, що українцям, які працюють, збільшили пенсії з 1 квітня. Однак громадяни побачать збільшені виплати лише у червні – одразу за кілька місяців. Причину повідомили у ПФУ.