Дефіцит електроенергії залишається в Україні великою та актуальною проблемою. Громадяни можуть допомогти знизити навантаження на мережі, якщо дбайливіше поставляться до споживання світла, нагадали в Державній інспекції енергетичного нагляду України (Держенергонагляд).
Керівник відомства Руслан Слободян нагадав, що росіянам вдалося цього року вивести з ладу 9 ГВт української генерації електроенергії. Енергетики у цілодобовому режимі працюють на пошкоджених об'єктах, які ще можна відновити.
До зимового сезону планують виконати великий обсяг робіт, але все відремонтувати не вдасться, каже голова Держенергонагляду.
"Для забезпечення стабільності енергосистеми важливо відновити максимально можливу кількість пошкоджених енергооб’єктів", - заявив Руслан Слободян.
Наразі енергоблоки українських АЕС виводяться на планові ремонти, що також сприяє скороченню генерації. Через спекотну погоду споживання зростає шляхом активного використання кондиціонерів та холодильників.
Але, за словами голови Держенергонагляду, побутові споживачі влітку також використовують не тільки охолоджувальне обладнання, а й те, що нагріває, - бойлери. Він закликав тих, хто може перейти на систему централізованого забезпечення гарячою водою зробити це. Таким чином можна суттєво знизити навантаження на енергосистему та скоротити відключення світла.
"Споживачі можуть безпосередньо впливати на цей фактор. Наприклад, за можливості, вимикати бойлер, де є така можливість, користуватися послугами централізованого постачання гарячої води", - зазначив Слободян.
Також він закликав скоротити використання кондиціонерів, які теж споживають велику кількість енергії.
Енергетики кажуть, що ситуація з відключеннями світла в Україні може почати змінюватися на краще у серпні, коли спаде спека і повернуться до роботи з планових ремонтів енергоблоки атомних станцій.
Ремонти на великих українських ТЕС намагатимуться закінчити до початку опалювального сезону. Нагадаємо, минулого тижня стало відомо, що найбільша на Західній Україні теплова електростанція відновленню не підлягає.