Today.ua

Українці масово здають гривні на депозит: аналітики пояснили, що відбувається

Після активного відтоку банківських вкладів на початку року, українці знову масово несуть свої гривні на депозит. За підсумками лютого обсяг банківських вкладів значно зріс порівняно до січня. Експерти пояснюють це прибутковістю вкладів у гривні. Кажуть, що вони значно вигідніші за депозити у валюті.

Про те, що відбувається у банківському секторі України, розповіли аналітики ФГВФО.

Масовий відтік банківських вкладів в Україні стався на початку року – після того, як стало відомо про ймовірні обмеження для ухилянтів. Зокрема, в оновленому законопроекті про мобілізацію пропонувалось обмежити ухилянтам доступ до власних банківських заощаджень і керування ними.

Тоді налякані чоловіки кинулися забирати свої гроші з банків. Однак влада вчасно відреагувала на цю небезпечну тенденцію і з документу прибрали маже всі репресивні заходи для чоловіків, що ухиляються від призову. Отже тепер українці понесли гроші назад у банки. Так, лише за лютий обсяг вкладів фізичних осіб у гривнях зріс на 13,1 мільярда, і на початок березня досяг 1,3 трлн гривень.

Щоправда, в аналітиці від ФГВФО немає посилань на гендер нових вкладників. Можна припустити, що завбачливі чоловіки тепер довірили свої кровні жіночій частині родини. На зразок того, як активно чоловіки почали дарувати автівки своїм жінкам після того, як з'явилась інформація, що ухилянтам можуть заборонити керувати автомобілями.

Більшість українців воліють тримати свої заощадження у національній валюті

Так, станом на 1 березня поточного року із загальної суми вкладів фізосіб суми заощаджень в українській та закордонній валютах розподілялися так:

У загальній кількості вкладників кількість ФОП становила на 1 березня 3,3%. Їм належало 11,1% від загальної суми вкладу.

Як будуть змінюватися депозитні ставки за вкладами в гривні?

Аналітики вважають, що залежно від строку розміщення грошей вони можуть становити до 17%. Але такі ставки будуть застосовувати лиш точково. А загалом прогнозують такі відсотки:

Таким чином, в будь-якому випадку вклади у гривні залишатимуться вигіднішими, ніж вклади у валюті.

Нагадаємо, в Україні готують на продаж два державні банки. Але їхнім вкладникам непокоїтись не варто.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ