Українці масово скуповують долари: курс валют влаштував “американські гірки“

Автор: Леся Ловіцька

Курс валют в Україні минулого тижня влаштував "американські гірки". Українці в умовах нестабільності масово скуповують долари. Ситуацію оцінили економісти.

Українці масово скуповують долари: курс валют влаштував “американські гірки“ - today.ua

На початку минулого тижня долар різко подорожчав на 40 копійок - майже до 39 грн, а в четвер різко впав до 38,18 грн. У п'ятницю курс знову виріс, а у вихідні стабілізувався. Наразі котирування на готівковому ринку становлять 37,70-38,35 грн, а в обмінниках – 38,25-38,35 грн.

Член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин зазначив, що за наявності подальшої фінансової підтримки західних партнерів серйозної девальвації чекати не варто. Він вважає, що до кінця осені потрібно заробляти на короткострокових гривневих депозитах.

"Куплені зараз долари або євро лежатимуть до кінця року мертвим вантажем "під ковдрою", а кожна тисяча гривень на депозиті принесе прибуток щонайменше 10 гривень на місяць", - підрахував експерт.

Популярні зараз

В Україні продавці поспішно змінюють ціни на житло

Українцям почали надходити податкові платежі за нерухомість: у кого суми будуть підвищені

Сирський терміново готує два стратегічні плани для ЗСУ, - Зеленський

Багатодітні батьки також підлягатимуть мобілізації: юристи розкрили підводні камені нового законопроєкту

Президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко порадив цього тижня зробити паузу в операціях із готівковою валютою.

"Поки ринок без чіткого тренду курсу, краще почекати, куди піде курс, вгору чи вниз, ніж потім шкодувати, мовляв, навіщо я так дорого купив або навіщо так дешево продав", - зазначив експерт.

Українці масово скуповують долари: курс валют влаштував “американські гірки“

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Фінансовий аналітик Андрій Шевчишин закликав тих, хто планує зберегти заощадження на тривалий період – від року і довше не продавати валюту, а навпаки, купувати, поки вона дешевшає. Однак краще не одразу купувати готівку, а скористатися ухвалою Національного банку від 29 серпня. Йдеться про те, що можна купити у банку безготівкові долари за вигідним курсом – 37,4-37,5 гривні за долар з урахуванням комісійних зборів (для фізичних осіб) та тримати кошти на рахунку або одразу конвертувати у готівку.

Нагадаємо про економічний прогноз щодо курсу долара на жовтень.