Українці масово перестали ставати на облік у Центрі зайнятості: причини

Автор: Корнєєв Ігор

Попри війну, українці не поспішають вставати на облік у Центрі зайнятості. Кількість офіційних безробітних не відповідає реальному стану справ.

Українці масово перестали ставати на облік у Центрі зайнятості: причини - today.ua

Протягом 2019 року на облік у Центри зайнятості стали понад мільйон українців. Майже 830 тисяч осіб змогли оформити отримання виплати, а допомогу з працевлаштуванням було надано 338 тисячам осіб.

Протягом пандемії коронавірусу проблеми з безробіттям посилювалися. Вже у 20-му році вона зросла майже на 22% до 1,247 млн осіб. На кінець року в Центрах зайнятості значилося майже 460 тисяч безробітних.

Здавалося б, під час війни зайвих грошей не буває, до того ж ЦЗ може допомогти знайти роботу. Проте фіксується не зростання, а значне скорочення кількості звернень. Насправді цьому є кілька пояснень.

Популярні зараз

У Міноборони заявили про посилення мобілізації з 18 травня: “Пенсіонери також стають на військовий облік“

В Україні різко підвищать основні податки: інформація з Кабміну

В Україні з 1 липня подорожчають алкоголь та автомобільне паливо: Кабмін підвищив акцизи

Названо професії з найвищими зарплатами в Україні

Багато наших безробітних співвітчизників залишили країну після початку повномасштабного вторгнення. Ті ж хто залишився, просто не хочуть витрачати час та сили для оформлення необхідних документів у Центрі зайнятості, оскільки зараз вони можуть претендувати на допомогу лише протягом трьох місяців.

Ще одним важливим фактором є необхідність надати військово-обліковий документ, а багато чоловіків сьогодні не горять бажанням йти до ТЦК, побоюючись відправлення на фронт.

Українці масово перестали ставати на облік у Центрі зайнятості: причини

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Таким чином, в Україні минулого року було офіційно зареєстровано менше ніж 500 тисяч безробітних. Однак розрахунки Міжнародної організації праці показують, що рівень реального безробіття в країні може бути не нижчим за 18,7%, що в числовому вираженні значно вище за офіційні українські цифри.

Нагадаємо, в Україні підвищили допомогу з безробіття. Йдеться про його нижній кордон – його "підтягнули" до 1500 гривень.