Українські школярі, які тимчасово проживають під час війни за кордоном, здобувають як місцеву освіту, так і продовжують дистанційно навчатися у школах України. У Міністерстві освіти хочуть полегшити їм подвійне навантаження та розробляють нову програму онлайн-навчання. Відомство оприлюднило відповідний указ, з яким уже ознайомилося багато батьків.
Так, для українських дітей, які перебувають за кордоном, але шкільну освіту дистанційно здобувають в Україні, хочуть запровадити класи дистанційного навчання. Вони діти вивчатимуть лише ті предмети, які викладають за кордоном.
Йдеться про такі дисципліни:
- українська мова та література;
- географія;
- історія України.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Керівникам обласних органів управління у сфері освіти доручено визначити не більше п'яти закладів загальної середньої освіти із класами дистанційного навчання на область.
Також потрібно забезпечити визначення форми здобуття освіти: дистанційна, екстернатна чи сімейна у новостворених класах. Клас формується за наявності щонайменше 15 учнів у ньому.
Батьки дітей, які проживають за кордоном, активно почали обговорювати це нововведення на Facebook у популярній групі "Батьки SOS".
Найбільше батьків непокоїть те, що всіх дітей просто не зможуть "влаштувати" до класів дистанційного навчання, адже біженців набагато більше, ніж передбачено навчальні заклади. Багато хто взагалі не бачать ефективності в такій освіті, адже заняття онлайн для 15 дітей одночасно вважають недоцільним.
"Іще одне підтвердження того, що нашій освіті діти не потрібні. 5 муніципальних безкоштовних шкіл на всю країну, де другий рік війна. мають ліцензії", "Я так дивуюсь на цей трішняк з МОН і розумію, що в освіті у нас немає і не буде нормального міністра. Одні зашквари", відношення...Шкода дітей", - пишуть батьки у коментарях.
Раніше повідомлялося, навіщо школярам в Україні потрібно мати два рюкзаки при собі.