Українським школярам дозволять прогули уроків через втому: міністр освіти розповів, чому це важливо

Автор: Марченко Любов

Українським школярам дозволять прогули уроків, якщо вони втомлені. Це буде такою ж поважною причиною для пропуску занять у школі, як і хвороба учня.

Українським школярам дозволять прогули уроків через втому: міністр освіти розповів, чому це важливо - today.ua

Про це розповів в інтерв'ю одному з вітчизняних ЗМІ міністр освіти і науки Оксен Лісовий.

Війна наклала відбиток на весь життєвий уклад українців. Змінилися наші звички, режим роботи і навіть пріоритети. Якщо раніше школа намагалася "втокмачити" у дитячі голови знання будь-якою ціною, то тепер у пріоритеті – здоров'я дитини та її душевна рівновага. Власне, якщо з цим усе буде гаразд, то дитина зрештою зможе й засвоїти шкільну науку. Саме тому у шкільній освіті вводять послаблення для дітей війни.  

Отже, тепер дітей можна не відправляти до школи у випадках, якщо вночі була повітряна тривога, і батькам з дитиною довелося провести тривалий час у сховищі, або просто дитина перебувала в тривожному стані. У такому випадку дорослим не слід змушувати дитину йти до школи на перший урок. Треба дати їй відіспатись і відновити сили. А тоді вже можна її відправити на третій або четвертий урок, або й взагалі дати пропустити день шкільного навчання.

Популярні зараз

У Раді назвали термін служби, після якого військовим дадуть право на демобілізацію

Загальна мобілізація: у ЗСУ повідомили, хто займається розшуком ухилянтів

Астрологи назвали 4 знаки Зодіаку, які зустрінуть другу половинку перед Новим роком

Обід за 10 гривень: українцям показали, як харчуватися економно (Відео)

Українським школярам дозволять прогули уроків через втому: міністр освіти розповів, чому це важливо

Не варто робити різниці між тим, коли дитина захворіла, і коли вона втомлена, каже очільник Міносвіти. Тим більше, що якість знань, засвоєних втомленим учнем, залишає бажати кращого, наголосив Оксен Лісовий.

Таким чином, тепер для того, аби пропустити кілька уроків або й цілий шкільний день, не потрібно буде довідки від лікаря. А втома учня буде вважатись не менш важливою підставою для пропуску уроків, ніж хвороба.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Втім, засвоїти пропущений матеріал учневі все одно доведеться, коли він відіспиться і відпочине. Власне, для цього й існує освітня платформа "Всеукраїнська школа онлайн", підкреслив міністр освіти.

Нагадаємо, українським школярам у цьому навчальному році оновили програму одного предмета. Йдеться про інформатику. Тепер діти вивчатимуть на інформатиці цифрову грамотність.