Українським ФОП готують підвищення податків: у Мінекономіки роз'яснили деталі

Автор: Леся Ловіцька

В Україні готують підвищення податків для ФОП. Про це повідомили у Мінекономіки. Стало відомо, що Кабмін розробляє законопроєкт про запровадження для платників єдиного податку обов'язкової сплати військового збору.

Українським ФОП готують підвищення податків: у Мінекономіки роз'яснили деталі - today.ua

Таким чином планують боротися з проблемами наповнення бюджету. Наразі військовий збір для ФОП становить 1,5%. Підприємці його не сплачують. Уряд розробляє законопроєкт про введення зобов'язання.

В Україні зареєстровано понад два мільйони ФОП. За останні 12 місяців українці створили рекордну кількість ФОПів за останні 10 років – близько 315 тисяч. Фізичні особи-підприємці сплачують ЄСВ. Відомо, що у період воєнного стану та 12 місяців після його завершення сплата єдиного соціального внеску добровільна. Проте період несплати не буде зараховано у страховий стаж. Якщо платник єдиного податку перебуває на загальній системі оподаткування, він сплачує ПДВ.

Старша експертка Команди підтримки реформ Мінекономіки Аліна Бойко зазначила, що така новація щодо приватних підприємців суперечить концепції спрощеної системи оподаткування, що передбачає мінімальні звітність та податки. Проте в умовах воєнного стану це цілко можливий сценарій розвитку подій.

Популярні зараз

В Україні підвищать ціни на бензин та дизель з 1 липня: як подорожчає пальне

Світло та тепло можуть відключати на 20 годин: українців попередили про найгірший сценарій

Названо продукти, які подорожчають в Україні через зростання тарифів на світло для бізнесу

Що жінка ніколи не зможе пробачити чоловікові: справа навіть не у зраді

"Реформування спрощеної системи оподаткування — питання чутливе. Мікро- та малий бізнес — це основа підприємництва й економічної стійкості країни", - вказала вона.

Українським ФОП готують підвищення податків: у Мінекономіки роз'яснили деталі

Нагадаємо, що уряд розглядає можливість підвищити військовий збір. Наразі українці сплачують 18% податку на доходи фізичних осіб, а також та 1,5% військового збору. Загальне податкове навантаження складає 19,5%. Якщо ПДФО розподіляється між місцевим і державним бюджетами, то військовий збір йде до другого – це кошти, які витрачаються на оборону.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Військовий збір буде підвищено до 5%. Пропонується підвищувати саме військовий збір, щоб усі зібрані кошти йшли на оборону, а не в місцеві бюджети", – цитує "Обозреватель" своє джерело у Кабміні.

Раніше стало відомо, що власники будинків та квартир повинні до 1 липня сплатити податок на них.