Today.ua

Українським біженцям в Німеччині хочуть замінити грошову допомогу натуральною

Українські біженці в Німеччині, які тільки прибувають до цієї країни, можуть залишитись без фінансової підтримки, а натомість отримувати допомогу лише в натуральній формі. Необхідність у грошах змусить їх активніше займатися пошуками роботи.

Такі пропозиції висунули своєму уряду члени Ради німецьких округів.

У Раді німецьких округів вважають, що допомога українським біженцям стає непосильним тягарем навіть для такої багатої країни, як Німеччина. Адже ця країна Євросоюзу на сьогодні прийняла найбільше українців. Нині в ній перебуває понад мільйон наших співвітчизників. І всім цим людям треба допомогти з житлом, дати їм можливість харчуватись, лікуватись, вивчати мову та опановувати нові професії. Звісно, що все це вартує грошей, і значних.

Чимале навантаження лягає саме на місцеві громади, які приймають біженців. Грошей, виділених на допомогу прибульцям із федерального бюджету, на все не вистачає. І через це значні втрати лягають на бюджети місцевих громад. Отже, члени Ради німецьких округів пропонують обмежити пільги для новоприбулих українців натуральними видами допомоги (продуктами і речами) та змусити українців до пошуку роботи.

"Біженці війни з України, які нещодавно прибули до Німеччини, не повинні більше отримувати негайні пільги, а повинні отримувати пільги відповідно до Закону про пільги для шукачів притулку", ‒ заявив президент ради німецьких округів Райнхард Загер.

Таку позицію членів Ради німецьких округів нещадно розкритикував прес-секретар організації Pro Asyl з питань політики щодо біженців Тарек Алаов. Він вважає, що не можна ділити українських біженців на тих, які прибули раніше, та новоприбулих. Адже всі вони тікають зі своєї країни від війни.

"Це призведе до створення двокласного суспільства для українських біженців та суперечить будь-якій правовій рівності", – вважає Алаов.

Отже, він переконаний, що заява Ради округів — не що інше, як популізм або "політичний крок за рахунок біженців".

Нагадаємо, в Україні підвищено допомогу з безробіття. Відтепер нижня межа допомоги становитиме 1500 гривень, а не 1000.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ