Українським біженцям у Польщі змінили умови надання допомоги з 1 липня

Автор: Леся Ловіцька

У Польщі з 1 липня змінили умови надання допомоги українським біженцям. Їх ще у червні ухвалив президент Анджей Дуда.

Українським біженцям у Польщі змінили умови надання допомоги з 1 липня  - today.ua

Стало відомо, що у Польщі продовжили термін захисту біженців – українці, які знайшли прихисток у цій державі, зможуть законно перебувати на її території до 30 вересня 2025 року.

Наші співвітчизники й надалі отримуватимуть підтримку щодо розміщення, але вона буде відрізнятися від колишньої. Це пов’язано з необхідністю адаптації польського законодавства до викликів, з якими зіткнулося суспільство.

Так, з 1 липня українських біженців можна розміщувати лише в колективних закладах, які утримуються за розпорядженнями воєвод. Завершується період, за який полякам виплачувати грошову допомогу на проживання та харчування громадянина України у приватному житлі. Заяви про відшкодування збитків, нанесений до 30 червня, приймаються до кінця липня. Їх розглядатимуть на поточних умовах.

Популярні зараз

ЗСУ привітали Путіна із днем народження ударом по Криму: у Феодосії запровадили режим НС

В Україні з 7 жовтня збільшилася вартість обміну посвідчення водія

Українців попередили про подальше подорожчання квартир

НБУ продовжить використовувати керований гнучкий обмінний курс, - Пишний

Кількість претендентів на вказану пільгу протягом останніх місяців зменшилася, а у колективних закладах резерв місць збільшився. Тому рішення обумовлене об'єктивними чинниками.

Українські біженці, які все ще потребують підтримки, можуть звернутися до місцевого воєводи, який її надасть. Передбачені вільні місця у колективному закладі розміщення, пристосованому до потреб біженців. У Польщі є різні види колективних закладів розміщення, зокрема для осіб, які потребують особливих умов.

Підтримка українських біженців з інвалідністю

Люди з обмеженими можливостями можуть розраховувати на підтримку. За оновленими правилами, кожен воєвода зможе підписати з громадсько-корисними організаціями додаткову угоду. Вона гарантуватиме проживання людей з інвалідністю, а також їх доглядачів та літніх біженців.

Мінімальна кількість осіб для перебування у колективному закладі – десять, але ця вимога не поширюється на заклади, які перебувають в управлінні чи постійній власності суб’єктів державного фінансового сектору. Громадсько-корисна організація може підписати відповідний договір з воєводою за умови діяльності впродовж не менше 24 місяців.

Українським біженцям у Польщі змінили умови надання допомоги з 1 липня

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Також у Польщі передбачено наступні зміни для українських біженців з 1 липня:

  • Скасовується одноразова грошова допомога 300 злотих.
  • Виплату 300 злотих за програмою Dobry Start надаватимуть не усім батькам школярів, а лише тих з них, чиї діти виконуватимуть програму дошкільного закладу або школи.
  • Документи на PESEL слід подавати одразу після перетину кордону (раніше надавалося 30 днів). Послуга виготовлення фото при оформленні статусу стає платною.
  • Студенти зможуть не більше трьох років брати додаткові безплатні уроки польської мови.
  • Фінансування на харчування та проживання біженців, які в особливо скрутному становищі, можливі на підставі договору з органом місцевого самоврядування або воєводою.
  • У школах почнуть працювати асистенти, які допомагатимуть дітям біженців, що погано знають польську мову.
  • Запроваджуються окремі підстави для анулювання посвідок на тимчасове проживання біженця (наприклад, якщо його перебування загрожує національній безпеці).

Раніше стало відомо про обмеження на роботу чоловіків з України у Польщі.