Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) В рамках ініціативи "АГРІ-Україна" розпочало кампанію із забезпечення деокупованих громад та соціально незахищених верств населення насінням на весняну посівну 2024 року. Українські фермери матимуть змогу отримати їх безкоштовно.
Ініціативу підтримали провідні світові виробники Bayer, Gowan Seed, Syngenta, Enza Zaden. Спільно вони пожертвували 10 т насіння овочів: капусти, огірків, томатів, дині, перцю, моркви, кабачків, цибулі та цукрової кукурудзи. Воно призначене для 200 тисяч домогосподарств. Така підтримка дозволить аграріям виростити близько 70 тис. т овочів.
Насіння передасть через місцеві ради під координацією Всеукраїнської асоціації громад (ВАГ), яка реалізується за підтримки Програми USAID АГРО проєкт "Згуртовані громади". З доставкою вирішила допомогти Нова пошта.
Директор з аграрного та сільського розвитку (АГРО) Ксенія Сидоркіна під час церемонії офіційної передачі першої партії насіння зазначила, що їх передадуть домогосподарствам, які пережили окупацію. Йдеться про людей, які щодня страждають від загрози, і які вимушено залишили будинки та знайшли притулок у різних куточках країни. Переселенці опинилися у складних економічних умовах, тому для них підтримка є вкрай важливою.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Вказано, що домогосподарства забезпечують овочами третину внутрішнього ринку України. У 2022 році виник дефіцит продукції через окупацію південного регіону.
Північні та центральні області швидко відреагували та збільшили площі під вирощування овочів. Вдалося швидко відновити обсяги виробництва, щоб задовольнити попит, зменшити імпорт та ціни.
У 2023 році вдалося виростити 29 млн т овочів. Провідними регіонами стали Дніпропетровщина та Житомирщина. Виробництво практично зрівнялося з минулими показниками – населення добре забезпечене продуктами.
Нагадаємо, що українським фермерам компенсують 25% вартості сільськогосподарської техніки.