Рада Євросоюзу востаннє продовжила тимчасовий захист для українських біженців. Він діятиме до березня 2025 року.
Громадяни України, які зупинилися у європейських країнах, можуть залишатися там ще півтора року. Їм доступні проживання, навчання, робота, лікування, а також отримання фінансової допомоги. Біженцям, які реєструвалися в центрах країн прибуття, офіційно надають притулок.
Статус захисту надає українцям доступ до багатьох привілеїв. Вони можуть:
- Залишатися в Євросоюзі не 90 днів, як це дозволяє безвіз, а довше. Наразі термін дії тимчасового захисту продовжили до березня 2025-го.
- Безкоштовно отримувати початкову та середню освіту.
- Працювати у будь-якій державній чи приватній компанії в країні прибуття – громадянам надали необмежений доступ до ринку праці, такі ж права, як у громадян Євросоюзу чи його постійних резидентів.
- Отримати безкоштовне або мінімально оплачуване житло. Біженців розміщують у спеціальних центрах.
- Оформити соціальні пільги. Українським біженцям надають знижки на комунальні платежі, допомогу на дітей чи фінансову допомогу як безробітним.
- Отримати базову медичну страховку, яка покриє витрати на лікування.
Кореспондент "Радіо Свободи" Зоряна Степаненко вказала на важливий нюанс:
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Є одне але. Цей статус має термін придатності. Його продовження до березня 2025 року - останнє. Адже директива, якою регулюється тимчасовий захист для українців, розрахована на три роки".
Чиновники європейських країн мають вирішувати проблеми біженців, багато з яких не можуть повернутися до охопленої повномасштабною війною країни.
Раніше українським біженцям назвали країни Євросоюзу із найнижчими зарплатами: багатьом доводиться працювати за мінімалку.