Українських біженців в одній країні ЄС закликали звільнити притулки. Громадяни просять переміститися в орендоване житло.
У Міністерство юстиції Ніделандів зробили заяву, яка надійшла до посольства України у цій державі. Від наших співвітчизників очікують звільнення місць у притулках для новоприбулих біженців. Потрібно розмістити громадян, які опинилися у скрутному становищі, а їхні попередники можуть переїхати на орендовані квартири.
Проте місцева влада розуміє, що далеко не всі українські біженці мають можливість орендувати житло. Відзначено, що Нідерланди продовжать підтримувати переміщених осіб так довго, як це буде потрібно. Вказано, що ця країна стала новим домом понад 100 тисяч наших земляків. Про них дбають у муніципалітетах, яких у свою чергу підтримують волонтери, неурядові організації та наші громадяни, які опинились у Нідерландах до або після початку повномасштабної війни.
Також зазначено, що українці продовжують рятуватися від бойових дій та знаходять притулок у Нідерландах. У Міністерстві юстиції країни пояснили, що в країні, як і раніше, прагнуть надавати допомогу всім новоприбулим біженцям. Але із розміщенням людей є проблеми.
Популярні зараз
В українських вузах не скасовуватимуть бюджетну форму навчання
В Україні заборонять небажані дзвінки на мобільні телефони
"Для багатьох муніципалітетів стає важче знайти відповідні місця, а існуючі локації майже заповнені. Тому ми закликаємо тих українців, які перебувають у притулках і можуть самостійно винаймати житло, обміркувати таку можливість", - повідомили у відомстві.
Українці, які прибули до Нідерландів, можуть при реєстрації у першому пункті прибуття вказати на бажання проживати в орендованій квартирі. Їм нададуть інформацію про стан ринку житла.
Чиновники пояснили свою позицію. Вони намагаються забезпечити житлом найбільш постраждалих біженців:
"Цими діями ми прагнемо забезпечити найуразливіші категорії біженців з України в Нідерландах невідкладним житлом".
Рівень заповненості муніципальних притулків для екстреного розміщення Нідерландах досяг 99,3%. Там розмістилося близько 83 тисяч українських біженців із загальної кількості у 102 тисячі осіб. Наші співвітчизники найчастіше приїжджають із наміром працевлаштуватися та довше затриматися в країні.
Раніше стало відомо, що Польща із 1 січня збільшить грошову допомогу українським біженцям.