Українські біженки мають повернутися додому, щоб відновлювати фінансове становище країни. Про це заявили у Мінекономіки.
В Україні виникла диспропорція на ринку праці. Мільйони громадян, більшість з яких жінки (68%) та діти, виїхали за кордон. Чоловіки віком 18-60 років не мають права виїжджати під час військового стану. Якщо біженки не повернуться додому, це призведе до негативних наслідків для нашої економіки.
Олександр Ісаков із Bloomberg Economics зазначив, що гендерна диспропорція коштуватиме Україні 10% річного довоєнного ВВП, тому важливо, щоб українки швидше опинилися вдома і повернулися на роботу. Інакше йдеться про 20 мільярдів доларів втрат на рік.
Заступник міністра економіки Тетяна Бережна оцінила ситуацію, що склалася:
Популярні зараз
Леся Нікітюк вперше показала свого коханого: що відомо про бойфренда телезірки
Коломойський у новому іміджі з'явився на засіданні суду: у Мережі обговорюють лисину олігарха
У сервісних центрах МВС утворився дефіцит талонів на практичний іспит
Українців з відстрочкою від мобілізації по догляду за хворим також можуть призвати до ЗСУ
"Особисто для мене перемога – це коли українські сім'ї об'єднуються в Україні, а не за кордоном. Тому найважливіше завдання зараз для України, для української влади – зробити все можливе, щоб жінки з дітьми повернулися до своїх чоловіків та об'єдналися в Україні".
Влада має амбітні плани щодо післявоєнної реконструкції, яка має подвоїти розмір економіки до 2032 року. Однак у Мінекономіки зазначили, що Україні не вистачає 4,5 млн працівників та бізнесменів, щоб досягти цієї мети. Потрібно заповнити розрив за допомогою біженців, що повертаються (60% з яких мають дипломи) та іноземців.
Загалом біженці та внутрішньо переміщені особи (ВПО) становлять майже третину від 37,3 мільйона населення. Переселенці ще можуть зробити внесок в економіку держави, а ті, хто за кордоном, знаходять роботу та сплачують податки країнам, які їх прийняли.
Виконавчий директор monobank Олег Гороховський наголосив, що ВВП економіки створюють лише люди, тому не можна втрачати їх. За словами топ-менеджера, саме жінки дуже впливають на споживчий попит і купують все для дому:
"Я боюся, що дуже багато розумних та розумних людей, молоді, особливо жінок, їдуть з України. Без них буде дуже важко".
Раніше повідомлялося, що в Україні можуть збільшити тривалість робочого тижня до 60 години.