Today.ua

Українські захисники отримають компенсацію на купівлю житла

Українські захисники можуть одержати компенсацію на придбання житла. На цю мету держава виділила 5,75 млрд грн.

У пресслужбі Міністерства у справах ветеранів України повідомили, що в Україні у 2024 році передбачено компенсації на купівлю квартир для ветеранів війни та членів сімей загиблих захисників. Право на виплати мають учасники АТО/ООС та учасники військових дій на територіях інших держав:

Для отримання зазначеної компенсації необхідно насамперед стати на квартирний облік. Для цього слід мати:

До ЦНАПу або органу соціального захисту за місцем перебування на квартирному обліку потрібно надати:

Також необхідно відкрити соціальний рахунок в Ощадбанку та надати копію договору банку до місцевого органу соціального захисту. Після цього треба чекати рішення комісії про призначення грошової компенсації, яка надійде на рахунок.

Важливий момент: житло слід купувати протягом шести місяців після припинення воєнного стану.

Як купити житло

Захисники або члени їхніх сімей повинні вибрати житло, підписати договір про купівлю-продаж із продавцем та передати його до органу соціального захисту. Потім потрібно отримати письмову згоду органу соціального захисту на перерахування грошей продавцю, надати згоду та заяву до Ощадбанку. Право власності на об'єкт нерухомості слід оформити упродовж 30 днів.

Раніше президент України Володимир Зеленський пообіцяв українським захисникам безплатне житло від держави. Сертифікати вже почали вручати військовослужбовцям. Квартири, зокрема, отримають бійці, які у воєнний період отримали звання Героя України. Йдеться про українців, які стали кавалерами ордена "Золота Зірка". Глава держави запевнив, що всі вони без винятку матимуть житло.

Нагадаємо, що з початку повномасштабної війни звання Героя України удостоїлися 360 осіб, 210 з яких посмертно. Держава подбала і про родичів усіх загиблих військовослужбовців. Їм надано одноразову допомогу від держави у розмірі 15 млн грн. Вказану суму розділять на всіх родичів, які мають право на виплату.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ