Українські міста вже найближчим часом можуть залишитися без води: водоканали працюють на межі

Автор: Марченко Любов

Уже найближчим часом у багатьох містах може припинитися водопостачання. Через вимкнення електроенергії робота водоканалів суттєво ускладнилася. Більшість із них працюють на межі. Через це будь-якої миті може статись критична поламка обладнання, і великі міста у розпал літа можуть залишитися без води та каналізації.

Українські міста вже найближчим часом можуть залишитися без води: водоканали працюють на межі - today.ua

Зараз перед водоканалами, як ніколи гостро, постало питання щодо придбання нового обладнання. Однак у них немає грошей на такі витрати. Через це ситуація критична, каже експерт з енергоефективності Святослав Павлюк.

Останніми роками собівартість затрат водоканалів невпинно зростала. Але водночас, із політичних міркувань, влада, а за нею й НКРЕКП, яка затверджує тарифи на воду, не дозволяли водоканалам підвищувати вартість водопостачання.

Тепер же, коли в енергосистемі виник шалений дефіцит, водоканали постали перед загрозою припинення роботи будь-якої миті. Щоправда, енергетики поки що намагаються забезпечувати безперебійне живлення об'єктів критичної інфраструктури. Але ніхто не може гарантувати, що ситуація не стане ще гіршою, і що не будуть змушені відключати і їх. До речі, в деяких містах уже так роблять. Наприклад, у Дніпрі містянам дають воду по годинах.

Популярні зараз

Відключення електроенергії в Україні скоротять до 4 годин на добу: “Є добра новина“

Експерт назвав регіони, в яких відключення світла у липні можуть тривати до 12 годин на добу

Великий стаж в Україні не гарантує гарної пенсії: що потрібно знати

У ТЦК пояснили, чому чоловікам вручають повістки навіть після оновлення даних у “Резерв+“

Українські міста вже найближчим часом можуть залишитися без води: водоканали працюють на межі

Отже, щоб водоканали могли працювати в умовах вимкнення електроенергії, їм зараз терміново слід запастися дороговартісним обладнанням: резервними генераторами і паливом для них, а також частотними перетворювачами для помпового обладнання. Але грошей на це катма, адже чинні тарифи на воду уже не покривали тих затрат, які були, ще до виникнення критичної ситуації в енергетиці.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Водночас експерт зауважує, що ситуація з водою у кожному населеному пункті індивідуальна. Однак проблема занижених тарифів дошкуляє усім. Але підвищувати їх зараз не найбільш прийнятний момент. Сімейні бюджети у людей і так виснажені через нестримне зростання цін на все. Та очевидно тарифи на воду усе ж доведеться підвищувати, щоб уникнути ще гірших ситуацій, за яких великі міста можуть залишитися без води.

Нагадаємо, у Міненергетики зробили заяву стосовно нового підвищення тарифу на електроенергію.