Today.ua

Українські компанії відмовляються від замовлень через дефіцит робочої сили

Міністерство економіки України провело опитування роботодавців. Відомство з'ясовувало, як ситуація на ринку праці впливає на ефективність вітчизняного бізнесу.

Більшість респондентів назвали міграцію та мобілізацію як основні фактори, що впливають на дефіцит робочої сили. Попри те, що останнім часом в Україні намітилося економічне зростання, ситуація на ринку праці загрожує великими проблемами.

Половина опитаних Мінекономіки роботодавців повідомила, що не має проблем із наповненням штату співробітників. Однак це свідчить про те, що 50% українських роботодавців мають труднощі з формуванням трудового колективу. На додаток, 15% респондентів онлайн-опитування заявили, що чисельність співробітників за роки війни скоротилася більш ніж на половину.

Це вже призводить до того, що підприємства змушені відмовлятися від перспективних замовлень та недоотримують прибуток. Про це заявили 11% учасників опитування. Близько 36% представників українського бізнесу повідомили, що чекають на погіршення ситуації на ринку праці навіть після завершення війни з Росією.

У Міністерстві економіки зазначили, що опитування охоплювало здебільшого малий та середній бізнес. 88% учасників опитування – це підприємства, в яких працює не більше 200 співробітників.

Зазначимо, що Комітет із питань економічного розвитку Верховної Ради раніше розробив законопроєкт, який дозволяє економічне бронювання співробітників. Передбачалося дозволити бізнесу платити по 20 тисяч гривень на місяць за працівників, яких він вважає критично важливими для нормального функціонування підприємства.

Згодом стало відомо, що в Офісі президента цю законодавчу ініціативу не підтримали. Причиною називається позиція Генерального штабу.

Нагадаємо, що українських законодавців зобов'язали самим доставляти своїх співробітників до військкоматів. Інакше бізнесу загрожують великі штрафи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ