Чоловіки подались у науку: такої кількості вступників до магістратури та аспірантури Україна ще не знала

Автор: Марченко Любов

Україна має шанс стати країною із дуже високим освітнім рівнем. Цьогоріч рекордна кількість чоловіків подала заяви про вступ до магістратури та аспірантури. У Міносвіти кажуть, що такий випадок – безпрецедентний. Ще ніколи Україна не знала такої кількості громадян, які одночасно захотіли би податись у науку.

Чоловіки подались у науку: такої кількості вступників до магістратури та аспірантури Україна ще не знала - today.ua

Про це повідомив в ефірі телемарафону заступник міністра освіти та науки України Михайло Вінницький.

За словами чиновника, такої кількості охочих до навчання в магістратурі та аспірантурі Україні ще не знала. Кількість зареєстрованих заяв від вступників вже практично удвічі перевищила ту, що буває зазвичай. У Міненерго дещо стривожені таким напливом вступників, адже цьогоріч заплановано єдиний вступний іспит для аспірантури та магістратури.

"Об'єднаний вступний іспит, на який цього року рекордна кількість осіб... Цього року вже перевищило 200 тисяч з величезною кількістю чоловіків старшого віку, які, очевидно, мають свої причини зареєструватися та бажати вступити в освітні програми", - поділився чиновник.

Популярні зараз

Нема кому збирати: в Україні обвалилися ціни на найкориснішу літню ягоду

Українська влада пообіцяла МВФ позбутися двох великих державних банків

ТЦК отримали доступ до інформації про ухилянтів, яка була раніше від них закрита

Податкова дізнається про всі закордонні рахунки українців

Зазвичай у попередні роки сумарна кількість заяв на вступ до магістратури та аспірантури не перевищувала 100-120 тисяч. Тобто цьогоріч їх уже вдвічі більше.

Чоловіки подались у науку: такої кількості вступників до магістратури та аспірантури Україна ще не знала

Водночас, нікому не мають права відмовити у здобутті освіти. Тим більше, що вступники діють у межах чинного законодавства. Однак у Міносвіти попереджають, що екзаменаційні вимоги до вступників будуть високими. Тобто, прослизнути крізь щільне "сито" вступного іспиту зможуть далеко не всі.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Цей іспит буде досить жорстким цього року. Ми хочемо, щоб особи, які бажають навчатися, справді мали право вчитися... Але освіта не повинна бути засобом уникнення конституційного обов'язку, тому буде достатньо жорстка система відбору", - пояснив Михайло Вінницький.

Нагадаємо, новий закон про мобілізацію, який пів місяця тому набув чинності, різко звузив коло здобувачів освіти, які мають право на відстрочку від призову.