Today.ua

Українські бюджетники та чиновники у листопаді можуть залишитися без зарплат, - WSJ

За місяць Україні може зіткнутися з гострими економічними проблемами. Не виключено, що вже у листопаді виникне проблема із виплатою зарплат бюджетникам та чиновникам.

Про несприятливий сценарій розвитку подій повідомив The Wall Street Journal із посиланням на свої джерела. Наголошено, що затримки заробітних плат зазначеним категоріям громадян пов'язані з неприйняттям у США нового пакету фінансової допомоги США.

Держсекретар США Ентоні Блінкен попередив лідера сенатської меншини Мітча Макконнелла, що Україна не повинна залишитись без фінансової допомоги американців у розпал контрнаступу. Інакше вона зіштовхнеться із "серйозним політичним та економічним шоком".

Підтримка спрямована на забезпечення зарплат понад 150 тисячам держслужбовців та понад півмільйона педагогів. Кошти забезпечують витрати у сферах освіти, охорони здоров'я та соціальної підтримки.

Міністерство фінансів України визнає можливість затримок та до жовтня закриє потреби бюджету. Надалі уряд може різко зменшити витрати, зокрема зарплати, або шукати інші джерела кредитування.

Майбутні виплати від США залишаються невизначеними. Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) може перерахувати Україні $1,15 млрд через програму Світового банку. Проте нашій державі потрібно довести цільове використання попередніх траншів.

Влада може використати гроші, які були передбачені для інших потреб, але без нових фінансових вливань складно робити прогнози на 2024 рік. Не виключено, що Україні доведеться друкувати гроші, що призведе до зростання інфляції.

Доктор економічних наук, заслужений економіст України та професор Олексій Плотніков повідомив, що припинення грошової допомоги від західних партнерів може негативно вплинути на гривню.

На думку екперта, якщо США перестануть надавати підтримку, відбудеться знецінення національної валюти і курс долара зросте з 38 до 50 гривень.

Раніше повідомлялося, що в Україні вдвічі підвищать оклади деяким бюджетникам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ