Українські біженці у Польщі зможуть отримати право на тимчасове проживання терміном на 3 роки

Автор: Корнєєв Ігор

У липні поточного року у Польщі зміняться правила проживання для біженців з України. Поправки підготувало Міністерство внутрішніх справ та адміністрації Польщі.

Українські біженці у Польщі зможуть отримати право на тимчасове проживання терміном на 3 роки - today.ua

Громадяни України, які отримали номер PESEL UKR, зможуть легально перебувати у Польщі до 30 вересня 2025 року. Після цього, згідно з положеннями законопроєкту, вони зможуть подати заяву на отримання права на тимчасове проживання строком на 3 роки.

Для цього наші співвітчизники мають зробити наступне:

  • оновити всі необхідні дані у базі даних PESEL UKR в органах влади гміни;
  • подати електронну заяву воєводі;
  • їх статус UKR має бути активним на 4 березня 2024 року та на дату подання заяви.

Якщо польські служби безпеки не заперечуватимуть, то для таких українців оновиться статус на "тимчасове проживання терміном на 3 роки". Повідомляється, що це не залежатиме від того, працевлаштований біженець чи ні.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

Тіна Кароль показала наймодніший тренч весни 2024 року

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

Наймодніші джинси весни-літа 2024 року: який денім актуальний у новому сезоні

МВС Польщі запропонувало скасувати одноразову виплату 300 злотих для переселенців з України. Натомість, починаючи з 1 липня, держава фінансуватиме проживання та харчування українців, які перебувають в особливо складному становищі. Для цього укладатимуться договори з місцевими органами влади.

Українські біженці у Польщі зможуть отримати право на тимчасове проживання терміном на 3 роки

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Очікується, що буде змінено правила оплати проживання та харчування у спеціальних центрах для біженців. Польський уряд продовжить консультації щодо нововведень з органами місцевого самоврядування, представниками громадськості та міжнародних організацій.

Сьогодні також стало відомо, що Асоціація міст та муніципалітетів Німеччини закликала прискорити інтеграцію українських біженців на німецькому ринку праці. Нашим співвітчизникам планують надати можливість влаштовуватись на роботу без знання німецької мови.