Дедалі більше українських біженців залишають Румунію. Частина з них повертається додому в Україну, решта шукають притулку в інших європейських країнах. Проблема в тому, що багато українців з червня не отримують соціальних виплат на житло та харчування.
На днях група українських біженців мітингувала перед Міністерством фінансів Румунії зі скаргами на затримку соціальних виплат та з рядом інших вимог.
Якщо до травня гроші на оренду та харчування нараховувалися власникам житла, то з червня гроші мали перераховувати безпосередньо українським біженцям за умови, що вони шукають роботу та реєструють дітей до румунських шкіл.
Українці виконали умови румунського уряду, але досі не отримують допомоги, а однієї зарплати їм не вистачає, щоб покривати витрати на оренду житла, харчування та все інше.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Українські біженці також незадоволені ставленням до їх дітей у школах. Українські учні не розуміють румунську мову, але програму для них не адаптують і на уроках їм ніхто не допомагає.
У зв'язку з цим дедалі більше українців залишає Румунію. За інформацією громадських організацій, у країні залишаються сім'ї, які вже адаптувалися до мови та знайшли собі роботу. Хтось має родичів, і вони переїхали до них. Адже з початком опалювального сезону доведеться платити за опалення, а комунальні рахунки в Румунії не маленькі.
Щодо допомоги, яку українці чекають з травня, то йдеться про виплати у розмірі 2000 лей (405 євро) на сім'ю на місяць протягом перших 4 місяців проживання на території Румунії. Безумовно, цих грошей не вистачить на життя, якщо не працювати, тож їхати до Румунії та розраховувати жити тут на допомогу не варто.
Раніше повідомлялося, що українським біженцям у Німеччині продовжили статус тимчасового захисту ще на рік – до березня 2025 року.