Today.ua

Українські біженці масово виїжджають з Польщі до Німеччини: що стало поштовхом

Багато українців, які на початку війни виїхали в Європу, наразі продовжують мігрувати вже всередині ЄС. Останнім часом українські біженці масово виїжджають з Польщі до Німеччини. З'ясувалось, що стало поштовхом для їхнього переїзду.

Через вторгнення РФ в Україну виникла наймасштабніша хвиля міграції з часів Другої світової війни. У пошуках порятунку українці масово ринулись до країн Європи. Переважно наші співвітчизники знайшли прихисток у сусідній Польщі.

Проте війна в Україні триває майже два роки. І за цей час розподіл українських біженців в ЄС дещо змінився. Відповідно до результатів дослідження Міграційної платформи та Центру Східноєвропейських студій Варшавського університету, у Німеччині значно зросла кількість біженців з України.

До початку повномасштабного вторгнення у Німеччині налічувалось 150 тисяч українців. Проте за час війни цей показник зріс до 1,1 млн осіб. Як з'ясувалось, багато українців перебралось до Німеччини із Польщі. До такого переїзду біженців спонукають наявність родичів або друзів у Німеччині, більші виплати, краща соціальна підтримка та вища оплата праці.

За словами представниці Міграційної платформи EWL Маргарити Ситник, відповідно до статистики, 59% українських біженців, які не змогли працевлаштуватись у Польщі, переїхали до Німеччини. Причому третина з них вже знайшла собі роботу саме в цій країні. Тобто, незважаючи на соціальні виплати, яких загалом вистачає на прожиття, робота є важливою для українців, що знайшли собі прихисток у Німеччині.

Водночас, як свідчать результати опитування, приблизно третина українців не проти залишитися в цій країні і після війни.

"Кожен третій українець, який зараз живе в Німеччині, готовий залишитися, якщо буде продовження або соціальних виплат, або буде допомога держави в забезпеченні житла, можливість возз’єднання з родиною, а також влаштування особистого життя”, – каже Маргарита Ситник.

Нагадаємо, стало відомо, скільки насправді отримують українські біженці у Польщі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ