Українські біженці масово покидають Канаду. Це пов'язано з однією причиною - фінансовими проблемами мігрантів. У країні високі ціни на продукти та послуги, а з пошуком роботи виникають великі складнощі.
Канада після початку повномасштабної війни в Україні прийняла близько 200 тисяч наших співвітчизників. Як повідомляє видання Bloomberg, багато хто з них їде не додому, а до Європи, де життя для них не тільки дешевше, а й звичніше.
За даними соціальних організацій, найбільш економічно вразливі у Канаді - новоприбулі мігранти, зокрема українські біженці. Вони максимально страждають на підвищення цін, зокрема на нерухомість.
За рік вартість оренди житла збільшилася на 11% - до рекордних 56,6 тис. грн або 2149 канадських доларів. У Торонто воно ще дорожче – близько 68,8 тис. грн. Це майже вся мінімальна заробітна плата до вирахування податків для людини, яка працює повний день.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Як інформує представник канадської соціальної служби, він знає мінімум про 15 українських біженців в одному районі Торонто, які залишили Канаду через матеріальні труднощі. Інших причин для виїзду не було.
Наші земляки виїжджали, бо не могли знайти кошти на квартплату та їжу. Великі витрати б'ють по кишені іммігрантів, які змушені повертатися додому, де все доступніше.
Аналітики зазначили, що останніми роками відтік мігрантів справді посилився. Основні причини для цього – складнощі з працевлаштуванням на повний день, недоступність житла та проблеми з системою охорони здоров'я.
Зазначені проблеми відчувають і самі канадці. Прем'єр-міністр держави Джастін Трюдо заявив про намір влади залучити більше мігрантів для запобігання економічному спаду. Народжуваність, як і інших розвинених країнах, падає. Населення не скорочується лише завдяки новоприбулим. Зростання цін на житло в рази випереджає прибутки.
Не виключено, що уряд вживе заходів щодо утримання біженців, але це буде непросто. Головна проблема – з житлом. На ринку нерухомості мало пропозицій оренди навіть у маленьких містах – спостерігається висока конкуренція за об'єкти.
Раніше повідомлялося, що допомогу українським біженцям у 2024 році вирішили зменшити у чотирьох країнах Європи.