Today.ua

Посольство України в Ізраїлі відреагувало на посилення умов безвізу для українців

Ізраїль посилив вимоги щодо в'їзду в країну для громадян держав, з якими діє безвізовий режим. Це рішення викликало гостру реакцію українського та молдавського посольств.

У червні Ізраїль розпочав тестувати систему верифікації іноземних громадян ETA-IL. Тепер навіть громадянам країн, які мають угоду про безвізовий режим з Ізраїлем, буде необхідно отримувати електронний дозвіл на в'їзд.

На цю мить система тестується виключно на громадян ФРН та США, але з серпня електронна верифікація стане обов'язковою для всіх країн. В українському посольстві в Ізраїлі заявили, що фактично йдеться про скасовування безвізового режиму з нашою країною і пригрозили обмеженнями у відповідь.

"У відповідь Україна запровадить аналогічні вимоги щодо попереднього погодження для громадян Ізраїлю, в тому числі паломників. Специфіка цих електронних віз наразі розглядається в Києві. Ці взаємні дії вплинуть на тисячі релігійних паломників, які щорічно відвідують Україну", - заявило посольство України в Ізраїлі.

З аналогічним посиланням виступив і посол Молдови в Ізраїлі Олександр Ройтман. Він зазначив, що через його країну щороку в Україну в'їжджають тисячі послідовників хасидизму, які прямують до Умані. Заходи Кишинева, які можуть бути застосовані у відповідь, можуть суттєво ускладнити їм паломництво.

Джерело видання РБК-України в дипломатичному відомстві Ізраїлю уточнило, що ні про яке скасування безвізового режиму з Молдовою та Україною не йдеться.

"Йдеться про загальноприйняту практику подачі електронних декларацій перед приїздом туристів з країн, з якими в Ізраїлю існує безвіз. Така практика вже багато років використовується, наприклад, Канадою. Коли турист, якому не потрібна віза, перед в'їздом до Канади повинен заповнити декларацію, на основі якої він може в'їхати в країну", - сказав співрозмовник.

За словами представника МЗС Ізраїлю, це потрібно для того, щоб до країни не проникла людина, яка не має права на в'їзд. Він нагадав, що напередодні торішнього паломництва хасидів в Умань між державами виникали аналогічні тертя, проте всі розбіжності були подолані.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ