Українець відмовився платити за доставку газу та звернувся до суду: його борг збільшили на 7000 грн

Автор: Леся Ловіцька

Деякі українці не згодні оплачувати доставку газу, вважаючи цю комунальну послугу неправомірною. Проте звернення до суду не допоможе уникнути обов'язку. Стало відомо, що борг одного з побутових споживачів збільшили після апеляції.

Українець відмовився платити за доставку газу та звернувся до суду: його борг збільшили на 7000 грн - today.ua

Українець вирішив оскаржити борг за доставку газу, розмір якого складав близько 10 000 грн. Торік у грудні Луцький міськрайонний суд Віталій Ковтуненко відмовив Волинеблгазу у стягненні заборгованості за розподіл. Рішення було обґрунтоване тим, що постанови НКРЕКП не пройшли держреєстрацію в Мін'юсті. У комісії довели, що її рішення не підлягають такій реєстрації.

Волинський апеляційний суд скасував рішення Луцького міськрайонного суду. В ухвалі зазначено необхідність задовольнити позов облгазу та стягнути борг за доставку зі споживача. Примітно, що тепер йому доведеться внести быльшу суму, ніж потрібно спочатку. З відповідача вирішили стягнути судові витрати – це додатково 7000 грн.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

Тіна Кароль показала наймодніший тренч весни 2024 року

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

Комунальники закликають не накопичувати борги за комуналку. Відомо, що вартість газу залишається незмінною з початку повномасштабної війни. Чинить мораторій на підвищення тарифів. Вони залишаться стабільними як мінімум до завершення опалювального сезону, а потім питання обговорюватимуть на рівні уряду.

У 2024 році в українців з'явився третій платіж за газ – вони зобов'язані сплачувати за обслуговування внутрішньобудинкових труб. Відповідні перевірки проводитимуться раз на три чи п'ять років. Однак плата може стягуватися в невеликому розмірі помісячно.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Розмір третього комунального платежу на газ буде різним для всіх українців і коливатиметься у межах 40-1500 грн. Він залежить від кількості квартир у будинку та стану труб.

Нагадаємо, які саме тарифи на газ діятимуть в Україні у березні.