Україна взяла в оренду системи ППО: список орендодавців засекречено

Автор: Марченко Любов

Україні може не вистачити систем ППО для захисту своєї енергосистеми від ракетних атак у зимовий період. Тому нашим військовим довелося взяти системи ППО в оренду для захисту об'єктів енергосистеми в опалювальний сезон.

Україна взяла в оренду системи ППО: список орендодавців засекречено - today.ua

Про це повідомив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону.

Україна вступає у новий опалювальний сезон. І багато експертів прогнозують, що з початком холодів російський агресор відновить ракетні обстріли української енергосистеми. Для захисту енергетики країни нам потрібна потужна ППО. Проте наявних у нашому розпорядженні систем протиракетного захисту не вистачає. Тому Україна взяла у сусідів ППО в оренду.

"Така практика у нас вже є. Деякі країни дали в користування. Зрозуміло, що кожна країна, перш за все, дбає про власні пріоритети та про власний захист. Ніхто своє ППО просто так нам не віддасть", - каже Ігнат.

Популярні зараз

“Податок на Forbes“: доларових мільярдерів хочуть змусити віддати 2% від їхніх статків

Стало відомо, чи зміняться тарифи на комунальні послуги в Україні з 1 травня

В Україні виник дефіцит досвідчених фахівців: названі найбільш затребувані професії

У квітні на виплату пенсій виділено меншу суму коштів, ніж у березні: названо причину скорочення фінансування

До речі, з тієї ж причини Україні взагалі так повільно й у невеликій кількості дають засоби ППО. Справа в тому, що у світі їх взагалі небагато. Це дуже дорогі комплекси, і вони не виробляються ніде масово або навіть серійно. Це – штучне виробництво. Тому ніхто не завалив би Україну засобами ППО, навіть якби ми мали гроші негайно за них розплатитися. Їх просто стільки немає. А ось в оренду, на певний період, деякі партнери погодилися дати. Вони розуміють, що зараз нам ці ППО потрібніші, ніж їм.

Україна взяла в оренду системи ППО: список орендодавців засекречено

"Те, що Україна може отримати у користування на опалювальний період - це великий і позитивний знак", - зазначив спікер Повітряних сил.

При цьому Юрій Гнат не став оприлюднювати список держав, які надали нам ППО в оренду. Каже, що це "тема чутлива", і орендодавці самі не хотіли б світитися через низку причин.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Він також не повідомив, якими є умови оренди. Адже існує, на жаль, можливість пошкодження або навіть повного знищення орендованого комплексу. Ймовірно, такі випадки також обумовлені наперед.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що Німеччина готується передати Україні ЗРК Patriot, зенітно-ракетні комплекси IRIS-T SLM та IRIS-T SLS, а також три самохідні зенітні установки Gepard.