Україна зайняла жорстку позицію щодо транзиту природного газу до Європи. Після завершення договору наприкінці поточного року прокачування газу відновлено не буде.
До повномасштабного вторгнення ПАТ "Газпром" експортував до країн Євросоюзу та Туреччини близько 177 млрд кубометрів газу на рік. З початком бойових дій багато каналів транзиту було перекрито і постачання через українські газотранспортні мережі становило близько 30%.
Також російський газ досі йде до Євросоюзу через територію Туреччини. Зазначається, що за цей час Австрія навіть збільшила споживання російського палива. Проте загалом у Європі давно взято курс на відмову від ресурсу, який видобуває країна-агресор. Втім, від російського газу не захотіли також відмовитись Угорщина та Словаччина.
Після завершення контракту на прокачування газу Україна має намір повністю припинити його транзит і не укладати нових угод. У цьому Київ підтримало керівництво Євросоюзу.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Міністр енергетики України Герман Галущенко зазначив:
"Ми готові це зупинити. Якби хтось сказав, що це критично важливе питання для виживання взимку, це питання безпеки постачання — це одна ситуація. Але я не бачу такої ситуації".
Окрім цього, Галущенко закликав західноєвропейських партнерів зберігати свій газ на території України. Наша країна може запропонувати для цього європейцям сховища потужністю 15 млрд кубометрів. Це на 1 млрд кубів більше, ніж увесь обсяг газу, який пройшов через Україну транзитом до Європи 2023 року.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що в Україні підвищать тарифи на електроенергію та газ. Це відбуватиметься поетапно.