Літаки F-16, які Україні незабаром мають передати західні партнери, можуть переламати хід війни. Якщо Україна домінуватиме у повітрі, то вона зможе швидше вести наступ і на землі. Так кажуть деякі військові експерти. Причому перші літаки F-16 партнери обіцяють передати в Україну ще до кінця поточного року. Проте наші військові відмовляються наразі їх приймати.
Що не так, і чому військові не хочуть прийняти ці літаки вже зараз, роз'яснив спікер Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат.
Нещодавно президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з прем'єром Нідерландів Марком Рютте. Співбесідник повідомив українському гаранту, що вже найближчим часом Нідерланди можуть передати Україні 18 літаків F-16.
Проте командування Повітряних сил ЗСУ просить партнерів не квапитися з передачею винищувачів. Адже для їхнього утримання треба підготувати необхідну інфраструктуру, а також кваліфікований персонал.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Який сенс доставляти літаки сюди? Щоб вони тут стояли під прицілом ворога? Потрібно дочекатися, щоб усе на 100 відсотків було готове: і інфраструктура, і льотчики, які зараз проходять навчання з інструкторами, а також інженерно-авіаційний склад", - зауважив Ігнат.
Причому, інженерно-технічний персонал не лише готуватиме літаки до вильоту, але й займатиметься підготовкою озброєння, яке на них встановлюватимуть. А все це вимагає теоретичних знань і практичних навичок. Отже, поки все і всі не будуть готові до прийому та обслуговування F-16, цим літакам краще стояти у безпечному місці на території якоїсь із європейських країн.
"Ми ж беремо літак, щоб воювати на ньому, а не щоб він стояв. Тому авіаційне озброєння вимагає певних знань, щоб налаштовувати та завдавати ним ударів", - додав спікер Повітряних сил.
Нагадаємо, війна в Україні могла скінчитися навесні 2022 після мирних перемовин у Стамбулі. Але тоді українська влада вирішила не підписувати мирної угоди, а продовжувати війну.