Україна припинила ввезення м'яса з Таїланду через небезпечне захворювання

Автор: Марченко Любов

Україна виставили карантинні заборони на ввезення м'яса з Таїланду. З 13 жовтня вся тамтешня м'ясна продукція Україною не приймається. М'ясні продукти з країни, розташованої на південному сході Азії, потрапили під заборону через небезпечне захворювання, яке вони можуть містити.

Україна припинила ввезення м'яса з Таїланду через небезпечне захворювання - today.ua

Йдеться про африканську чуму свиней (АЧС), яка виявлена в цій країні, повідомила прес-служба Східного міжрегіонального головного управління Державної служби України з безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Отже, відповідно до розпорядження головного ветеринарного інспектора України, заборона поширюється на живих тварин, що належать до родин свиней, таясових і тапірових, а також на м'ясо з цих тварин.

Водночас, на продукти, що були термічно оброблені, і в яких гарантовано знищено збудника цього захворювання, карантинна заборона не поширюється. Вимоги до такої обробки затверджені в наказі Мінагрополітики №553 від 16 листопада 2018 року.

Популярні зараз

Латвія передасть ЗСУ новітні зенітні комплекси MANTIS

Війна в Україні: у відомстві Буданова визнали, що Україна не зможе виграти у РФ на полі бою

Україна не буде використовувати F-16 одразу після їх прибуття, - спікер ПС

Омолоджуючі зачіски для жінок за 50: стильні варіанти на прикладі зірок Голлівуду

Україна припинила ввезення м'яса з Таїланду через небезпечне захворювання

Африканська чума свиней або хвороба Монтгомері – контагіозне вірусне захворювання свійських і диких свиней, вперше зафіксоване 1903 року в Південній Африці, йдеться у Вікіпедії. 

Ефективних ліків від та вакцини від цієї недуги немає. Смертність тварин, що занедужали на АЧС, становить від 50 до 100%. Однак усі тварини, навіть ті, що перехворіли та залишилися живі, підлягають знищенню, оскільки всі вони довічно залишаються вірусоносіями.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

На щастя, людям цей вірус не передається. Шкода від нього полягає лише у великих фінансових втратах. Адже якщо десь зафіксований спалах АЧС, то знищенню підлягають не лише ті тварини, які безпосередньо контактували з хворими, але й решта їхніх родичів у радіусі 10 кілометрів від зони спалаху інфекції.

Нагадаємо, в Україну завезли отруйну каву, що містить у собі інсектицид, який може викликати судоми та навіть призвести до коми та летального наслідку.