З метою компенсації потужностей Запорізької АЕС в Україні планується добудова Хмельницької атомної електростанції. Новітній проєкт передбачає спорудження чотирьох додаткових реакторів за сучасною технологією, розробленою американською компанією Westinghouse.
Завершення цього проєкту перетворить ХАЕС на наймогутнішу атомну станцію в Європі, перевершуючи за потужністю навіть Запорізьку АЕС. Будівництво двох з чотирьох енергоблоків буде здійснено за передовою технологією AP1000.
Такі плани були озвучені міністром енергетики України Германом Галущенком:
"Зараз ведемо переговори з болгарськими партнерами щодо двох реакторів, які хочемо імпортувати".
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Критики цього амбітного проєкту висловлюють занепокоєння через невизначеність фінансування і стратегічні питання розвитку децентралізованої енергетичної системи. З огляду на військовий стан країни, виникають питання щодо реалізації такого масштабного проєкту, зокрема, можливості забезпечення коштами та дотримання запланованих термінів.
Незважаючи на критику, у Міненерго наполягають на початку будівництва до кінця 2024 року, підкреслюючи зацікавленість США у реалізації проєкту.
Будівництво ядерних реакторів вимагає проходження величезної кількості бюрократичних інстанцій та отримання всіх необхідних документів та узгоджень. Основними серед них є три:
1. Розробка техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) та його погодження профільним регулятором та центральними органами виконавчої влади.
2. Консультації із сусідніми державами за Конвенцією про оцінку впливу на навколишнє середовище.
3. Розробка та ухвалення закону про розміщення, проєктування та будівництво енергоблока АЕС.
Читайте також: куди везтимуть потерпілих у разі теракту на Запорізькій АЕС.