Україна перейшла на європейські правила торгівлі електроенергією

Автор: Леся Ловіцька

Україна закінчила перехід на правила торгівлі електроенергією, які діють в Європі. Компанія "Укренерго" здійснила перші спільні місячні аукціони щодо доступу до міждержавних мереж з Молдовою.

Україна перейшла на європейські правила торгівлі електроенергією - today.ua

У пресслужбі оператора системи передачі електрики повідомили, що вперше було розірвано право постачання електроенергії на місяць. Відзначено, що розподілена пропускна спроможність з України до Молдови ((UA-MD) склала 463 МВт, а за напрямом з Молдови до України (MD-UA) – 96 МВт.

Всю доступну пропускну спроможність за напрямками розподілили серед чотирьох учасників. Їх загальне число за напрямом MD-UA – 9, а за напрямом UA-MD – 8.

Україна реалізує спільні добові аукціони з іншими європейськими сусідами Румунією, Польщею, Угорщиною та Словаччиною. З останньою країною зі списку перший спільний аукціон відбудеться 4 березня.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

Тіна Кароль показала наймодніший тренч весни 2024 року

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

Нагадаємо, що європейське енергооб'єднання ENTSO-E ухвалило рішення з 1 березня підвищити максимальний ліміт експорту електроенергії з України та Молдови до країн Євросоюзу до 550 МВт на годину.

"За правилами розподілу, коли попит на пропускну спроможність не перевищує запропонованої пропускної спроможності на аукціоні, гранична ціна аукціону дорівнює нулю", - уточнили в Укренерго.

Україна перейшла на європейські правила торгівлі електроенергією

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Укренерго оцінила рівень споживання електрики в країні

У компанії повідомили, що споживання електроенергії в Україні залишається на стабільно низькому рівні. Енергії, яку виробляють електростанції всіх видів, достатньо забезпечення всіх побутових і юридичних споживачів. У системі не прогнозується дефіциту. Загальної пропускної спроможності високовольтних мереж достатньо для покриття попиту.

Раніше стало відомо, яким буде тариф на електроенергію з 1 березня. Також стало відомо про можливість знизити платіжки за світло вдвічі й навіть більше.