Україна отримає від Євросоюзу майже 2 млрд євро фінансової допомоги

Автор: Корнєєв Ігор

У Єврокомісії анонсували черговий транш фінансової допомоги нашій країні. Очікується, що у травні Україна отримає 1,9 млрд євро.

Україна отримає від Євросоюзу майже 2 млрд євро фінансової допомоги - today.ua

У рамках програми Ukraine Facility Євросоюз затвердив макрофінансову допомогу Україні у розмірі 50 млрд євро. Гроші заходитимуть до нашої країни частинами протягом найближчих чотирьох років.

Перший транш Єврокомісія зробила у березні. Тоді його обсяг становив 4,5 млрд євро. Наступний переказ очікується наступного місяця. Віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс заявив, що планується направити в Україну 1,9 млрд євро.

Він нагадав, що для отримання допомоги Україна має поспішно проводити реформи. Їхню якість оцінює комісія з Євросоюзу. Якщо трансформація української держави не буде відповідати європейському зразку, виділення грошей у рамках Ukraine Facility буде призупинено.

Популярні зараз

Дальнобійники розпочали масштабну акцію протесту: перекрито трасу Київ-Одеса

У Європі різко скорочують розмір допомоги українським біженцям: де платитимуть менше

Чи вважається врученою залишена у двері повістка: роз'яснення постанови Кабміну

Не всі українці знають, що у них є право на достроковий вихід на пенсію під час війни

"Що стосується наступних кроків: Єврокомісія оцінює український план реформ з метою визначити квартальні індикатори виконання реформ та інвестицій для розблокування наступних платежів. Невдовзі ми фіналізуємо цю роботу і передамо оцінку Раді ЄС. Коли буде досягнуто погодження, це відкриє шлях до виплати Україні попереднього фінансування у розмірі 1,9 млрд євро, найбільш імовірно – у травні", - розповів Домбровскіс.

Нагадаємо, голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн є давнім та послідовним прихильником України. Вона неодноразово приїжджала до Києва та закликала західних партнерів України збільшувати допомогу.

Україна отримає від Євросоюзу майже 2 млрд євро фінансової допомоги

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У січні, виступаючи на Всесвітньому економічному форумі, вона вкотре закликала до цього демократичні держави.

"Українцям необхідне передбачуване фінансування протягом 2024 року і надалі", – сказала Урсула фон дер Ляйєн.