Україна отримає мільйон снарядів від ЄС: єврокомісар Тьєррі Бретон назвав термін

Автор: Леся Ловіцька

Україна отримає мільйон снарядів від ЄС. Про це заявив єврокомісар з питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон. Він назвав термін передачі боєприпасів.

Україна отримає мільйон снарядів від ЄС: єврокомісар Тьєррі Бретон назвав термін - today.ua

Колишній міністр фінансів Франції повідомив, що Європейський союз може досягти мети з виробництва мільйона артилерійських снарядів навесні, після чого їх відправлять до України. Тьєррі Бретон запевнив, що зобов'язання буде виконано.

Єврокомісар вважає, що реалізація зазначеної цілі вимагатиме зменшення експорту до країн, які не входять до ЄС. Також слід забезпечити тиск урядів країн-членів організації на свою оборонну промисловість для нарощування виробництва.

"Ми лише Європейська комісія", - зазначив Бретон. Він додав, що мільйон боєприпасів для України цілком можливо підготувати вже до березня чи квітня.

Популярні зараз

Українцям масово підвищать зарплати: названо нові суми

Пенсії перерахують з 1 червня: кому з українців додадуть 999 грн

Стало відомо, чи вилучатимуть для ЗСУ автомобіль, якщо він один у власника

В Укренерго ухвалили рішення щодо відключень електроенергії

Тьєррі Бретон підкреслив, що ЄС може вийти на один рівень із РФ з виробництва зброї протягом 18-48 місяців. Він вважає, що для Євросоюзу дуже важливо мати аналогічний потенціал.

Нагадаємо, що у березні 2023 року міністри оборони та закордонних справ Євросоюзу погодили план із спільної закупівлі боєприпасів, який передбачає надання Україні мільйона снарядів протягом наступних 12 місяців. Йдеться, зокрема, про сім країн. У листопаді в Єврокомісії заявили, що плани вимагають коригування та назвали новий термін – березень 2024 року.

Україна отримає мільйон снарядів від ЄС: єврокомісар Тьєррі Бретон назвав термін

Україна з партнерами налагоджує виробництво зброї

Президент Володимир Зеленський заявив про початок спільної оборонної діяльності у Польщі, Туреччині, Великій Британії та Румунії. Також є домовленості із США, Чехією та Німеччиною. Глава держави назвав Україну одним із найважливіших європейських донорів безпеки.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Ми прагнемо, щоб і для власної безпеки, і для безпеки партнерів ми могли спиратися на найкращу зброю та техніку, які є у світі. Наша солідарність має пройти такий шлях заради наших з вами спільних інтересів – спільної безпеки. Чим більше ми робимо разом, тим менше шансів у ворогів "свободи зламати нас", - наголосив Зеленський.

Раніше повідомлялося, що українські військовослужбовці здобули нові німецькі штурмові гвинтівки MK 556.