Україна вже отримала від Заходу першу партію літаків F-16. Командування ЗСУ прагне використовувати весь потенціал цієї зброї, у тому числі - завдаючи з цих літаків ударів углиб РФ. У Вашингтоні кажуть, що знають про цей запит і будуть визначатися з дозволом.
Про це повідомив речник Державного департаменту США Метью Міллер, повідомляє "Голос Америки".
За словами представника Держдепу, у Вашингтоні ретельно стежать за ходом війни між Україною та РФ. І залежно від того, як змінюватиметься ситуація на полі бою, Захід ухвалюватиме рішення, що стосується дозволу на удари наданою зброєю вглиб Росії.
Отже, у цьому сенсі відповідь Вашингтону залишається незмінною, зауважив речник.
Популярні зараз
Стилісти назвали головний колір осені 2024 року: як створити модний образ на кожен день
У МВС повідомили, як перереєструвати автомобіль після встановлення ГБО
У Раді зробили заяву щодо демобілізації у ЗСУ: “Люди не розуміють, чого чекати“
"Ми продовжуємо дивитись на потреби українських військових, оцінюємо безпекову ситуацію та намагаємося реагувати на їхні потреби", - обтічно заявив Метью Міллер.
Водночас він додав, що Вашингтон завжди дотримувався такої позиції: від того моменту, коли почав допомагати Україні зброєю, і до сьогодні. Через це він особисто не може заявити нічого нового.
"Ми приймаємо відповідні рішення щодо зброї, яку ми надаємо Україні, а також стосовно обмежень, якщо такі є, які ми накладаємо на використання цієї зброї", - додав Міллер.
Фактично речник Держдепу продемонстрував "вищий словесний пілотаж", зумівши дати відповідь на запит України, яка не була ані ствердною, ані заперечливою.
Водночас він зауважив, що в будь-якому разі США не ухвалюватимуть такого рішення одноосібно, а лише спільно з іншими членами НАТО.
При цьому він навіть не роз'яснив, як саме ситуація на фронті може вплинути на це рішення. Тобто, Україні дадуть дозвіл на удари з F-16 углиб Росії в тому разі, якщо ми очевидно будемо програвати, чи у випадку, якщо ми будемо успішно контратакувати?
Нагадаємо, у США заявили про неминучі втрати F-16 під час війни в Україні.